Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Innowacyjna turbina wiatrowa Haliade-X firmy General Electric (GE) z certyfikacją DNV GL

Article Image
Zdaniem General Electric (GE), turbina wiatrowa Haliade-X jest w stanie produkować ponad 12 MW mocy. Przyznany tej turbinie certyfikat organizacji DNV GL gwarantuje w pełni niezawodną pracę Hallade-X przy mocy poniżej 14,7 MW. Jest to w zupełności wystarczające na potrzeb tworzonej w Wielkiej Brytanii największej na świecie farmy wiatrowej Dogger Bank, której maksymalna moc w czasie pracy na morzu ma osiągać 3,6 GW.

W celu uzyskania certyfikatu DNV GL zbudowano prototyp turbiny wiatrowej Haliade-X, który nieprzerwanie testowano od 2019 roku w Rotterdamie. Prototyp ten ustanowił wiele rekordów świata pod względem dziennej produkcji energii elektrycznej. Pozwolił on otrzymać właściwą wersję certyfikowanej turbiny wiatrowej Haliade-X. Jak krótko wyjaśnia dyrektor wykonawczy ds. energii wiatrowej w firmie General Electric, Vincent Schellings:

"Jest to dla nas ważny kamień milowy prowadzący do rozwoju energetyki wiatrowej (...). Pełna certyfikacja turbiny Hallade-X daje pewność, że została ona stworzona oraz przetestowana w sposób zgodny z międzynarodowymi normami (...). Nasi inżynierowie wiedzą co należy zrobić, aby zwiększać wydajności turbin wiatrowych. Przyznany przez DNV GL certyfikat potwierdza nasze zdolności do produkcji sporych ilości (...) energii odnawialnej, która równoważy obecne zmiany klimatyczne."

Więcej informacji pod adresem: ge.com

Turbina wiatrowa Haliade-X
Turbina wiatrowa Haliade-X
Pan Vincent Schellings - dyrektor wykonawczy ds. energii wiatrowej w firmie General Electric
Wideo
Firma: General Electric (GE)
Tematyka materiału: DNV GL, energia wiatrowa, GE, General Electric, Haliade-X, turbiny wiatrowe
AUTOR
Źródło
news.samsung.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"