Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Filtry przeciwzakłóceniowe EPCOS z oferty TME

Article Image
Oferta TME została rozszerzona o ponad 100 filtrów EMC firmy EPCOS, które mogą pracować w obwodach jedno- lub trójfazowych. Dostępne są dla napięć 250 V, 440 V, 520 V oraz 530 V, przy prądach pracy między 1 A i 100 A.

Jednym z istotnych problemów obecnie stosowanych układów elektronicznych jest konieczność pracy w bardzo zaszumionym środowisku. Jesteśmy zanurzeni w coraz gęstszej elektromagnetycznej mgle. Generują ją wszystkie, coraz liczniejsze, urządzenia elektryczne którymi się otaczamy. Zakłócenia elektromagnetyczne (EMI) nawet uniemożliwiać prawidłową pracę urządzeń elektronicznych.

Firma EPCOS jest znanym i cenionym producentem elementów i rozwiązań, których zadaniem jest zapewnienie kompatybilności elektromagnetycznej i eliminacja takich zakłóceń. Szeroki asortyment filtrów tego producenta znajdziemy w ofercie TME. Duża różnorodność filtrów EPCOS pozwala na szybkie i łatwe znalezienie optymalnego rozwiązania problemu zakłóceń EMI dla niemal każdego układu. W katalogu znajdziemy filtry stworzone z myślą o aplikacjach przemysłowych oraz urządzeniach medycznych, a więc spełniające najwyższe standardy jakości.

Na ilustracji 1 przedstawiony jest przykładowy filtr EPCOS.

Filtr przeciwzakłóceniowy EPCOS B84112G0000B116

Jest to filtr przeciwzakłóceniowy EPCOS B84112G0000B116 jest przeznaczony do pracy w obwodach zasilanych jednofazowo przy napięciu do 250 V (zarówno przy napięciu stałym jak i przemiennym) i natężeniu prądu do 16 A. Szczegółowe parametry znajdziemy w dołączonej do tego artykułu karcie katalogowej. Opisuje ona całą rodzinę filtrów w której w zależności od wersji znajdziemy odpowiednie dla natężeń od 2 A do 36 A. Przy większych prądach elementy mają przyłącza śrubowe, jak na Ilustracji 2.

Filtry przeciwzakłóceniowe EPCOS B84112G0000B116 i EPCOS B84112G0000B136

Typowe zastosowania to:

  • zasilacze impulsowe,
  • układy elektroniki przemysłowej,
  • systemy telekomunikacyjne,
  • systemy zbierania danych,
  • urządzenia zasilane prądem stałym (DC),
  • urządzenia medyczne (wersja B84112G0000M*) .
Do pobrania
Download icon Karta katalogowa
Firma: Transfer Multisort Elektronik (TME)
Tematyka materiału: Filtry zasilania
AUTOR
Źródło
www.tme.eu
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"