Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Nowe narzędzia elektroniczne dla projektantów i instalatorów okablowania od firmy Molex

Article Image
Zespół pomocy technicznej firmy Molex udostępnił dwa nowe narzędzia programowe, które znacząco usprawniają procesy projektowania sieci okablowania strukturalnego. Narzędzia te umożliwiają natychmiastową ocenę jakości instalacji, jak również oferują wykonywanie obliczeń, które są nieodzowne w przypadku instalatorów i projektantów okablowania strukturalnego.

Kalkulator PoE

Prowadzenie zasilania poprzez połączenie ethernetowe w istotny sposób komplikuje projekty sieci, biorąc pod uwagę skomplikowane zasady, implikacje i normy, które należy respektować i różnią się w zależności od mocy i przeznaczenia. Zapewniany przez Molex kalkulator PoE od lat cieszy się niezmienną popularnością z różnych przyczyn. Chodzi tutaj przede wszystkim o liczbę wykonywach obliczeń, czytelne informacje wizualne i proaktywne porady dotyczące, w rzeczy samej, rozwiązywania ważkich problemów. Intuicyjny w obsłudze interfejs kalkulatora PoE pozwala prowadzić m.in. obliczenia tzw. kategorii zdalnego zasilania (ang. Remote Power - RP), a po ich zakończeniu można z łatwością wyeksportować uzyskane wyniki do pliku PDF, który odpowiednio sformatowany nadaje się do wniosków gwarancyjnych bądź dokumentacji odbiorowej.

Widok kalkulatora PoE

Kalkulator wiązek CoreSync

Wiązki kablowe CoreSync umożliwiają niezakłóconą dystrybucję zasilania oraz komunikację, która dotyczy bramek i sterowników PoE, obniżając liczbę portów PoE, które są potrzebne, za sprawą tzw. "łańcuchowania", od jednego urządzenia, do drugiego. Kalkulator długości wiązki CoreSync umożliwia proste sprawdzenie projektu CoreSync i upewnienie się, że kombinacja przełączników PoE oraz kabli o wybranych długościach i typach mieści się w dopuszczalnych zakresach. W przypadku wystąpienia błędów w projekcie, np. zbyt dużych spadków napięcia i przekroczenia limitu odległości, zostanie to wyraźnie wskazane, co daje możliwość prędkiego dostosowania parametrów do momentu uzyskania pełnej zgodności projektu CoreSync.

Więcej informacji pod adresem: molexces.com.pl

Widok kalkulatora wiązek CoreSync
Wideo
Firma: Molex
Tematyka materiału: kalkulatory, Molex, Molex CoreSync, okablowanie strukturalne, PoE, programy obliczeniowe
AUTOR
Źródło
molexces.com.pl
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"