Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

10 powodów, aby skorzystać z ESET PROTECT Cloud

Article Image
Rozwiązania chmurowe na dobre zagościły w biznesie. Rośnie udział firm, które, dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii, poszerzając swe szanse rynkowe. Podobnie jest w cyberbezpieczeństwie, które oferuje przeniesienie infrastruktury do chmury. Na dobrą sprawę oznacza to wygodę i redukcję kosztów. W niniejszym wpisie wymieniono 10 powodów, by stosować ESET PROTECT Cloud, dzięki któremu można: dosyć dobrze zarządzać zadaniami, egzekwować polityki bezpieczeństwa, śledzić stan systemu czy reagować na problemy i zagrożenia pojawiające się na komputerach zdalnych.

Jedynie kilka minut

Uruchomienie konsoli ESET PROTECT Cloud zajmuje tylko kilka chwil - wystarczy zalogować się do portalu ESET i aktywować konsolę. Nie trzeba tracić czasu na przygotowanie serwera i konfigurację dostępów sieciowych albo i instalację systemu operacyjnego, nie zapominając o ustawieniach backupów. 

Wygoda dla administratora

Używając konsoli w chmurze, nie trzeba się martwić choćby o prawidłowe działanie serwera, patchowanie systemu operacyjnego, a także sprawdzanie backupów. Odchodzą w niepamięć czasochłonne czynności powiązane z aktualizacją konsoli do najnowszej wersji. Podczas gdy ESET zapewnia właściwą dostępność usługi, użytkownik może skupić się na innych ważnych projektach, np. wdrożeniu nowych systemów: XDR, 2FA czy DLP.

Obniżenie kosztów

Nie ponosi się kosztów infrastruktury IT takich jak: zakup serwera i serwisów gwarancyjnych, licencji czy przestrzeni na backup. Dodatkowo serwerownia będzie zużywać znaczniej mniej energii elektrycznej.

Nieograniczony dostęp

Mając urządzenie z przeglądarką internetową i dostępem do internetu, można, od razu, zażyć zalet ESET PROTECT Cloud. Nie trzeba: tworzyć wyjątków w politykach firmowego firewalla i ustawiać tunelu VPN. Dostęp do konsoli jest z każdego miejsca i w każdym czasie.

Szyfrowanie połączenie i uwierzytelnianie 2FA

Firma ESET - zabezpieczając dostęp do usługi w chmurze, stosuje najwyższe standardy. Poza połączeniem szyfrowanym (https) pozwala stosować unikatowy mechanizm uwierzytelnienia dwuskładnikowego (2FA). Można mieć absolutną pewność, że nikt nieuprawniony nie będzie i nie skorzysta z dostępu do konsoli w chmurze.

Zawsze najnowsza wersja

Aktualizacje i update wersji wykonują specjaliści ESET. Bez opóźnień można uzyskać dostęp do najnowszej wersji konsoli, tym samym mając pełną funkcjonalność od ręki.

Kontrola pracowników zdalnych

Z poziomu konsoli w chmurze można w szybki sposób zarządzać urządzeniami pracowników: zdalnych lub pracujących poza siecią firmową (LAN). Jeśli urządzenie łączy się z internetem, można zarządzać politykami, kontrolować ustawienia i stosować aktualizacje.

Bezpieczeństwo i zarządzanie dla Android/IOS

Warto skorzystać z zalet wielowarstwowej ochrony systemu Android, a dodatkowo zarządzać ustawieniami dla urządzeń z Android albo iOS, kontrolować aplikacje i zabezpieczać telefony przed kradzieżą. Telefon i przechowywane na nim firmowe dane stają się bezpieczniejsze.

Oddziały firmy pod okiem

Zarządzanie licencjami i konfiguracją dla: firmowych biur, albo i oddziałów terenowych, nigdy nie było prostsze. W razie potrzeby można delegować uprawnienia dla kilku administratorów. Dzięki ESET PROTECT Cloud, można zapanować nad wdrożeniem ochrony ESET, jeśli chodzi o organizacje. Tylko jedna konsola w chmurze, a ile jest porządku w firmach.

Błyskawiczne wsparcie techniczne

Usługa ESET PROTECT Cloud nigdy nie zależy od konfiguracji lokalnej infrastruktury, więc w razie problemów eksperci wsparcia technicznego szybciej diagnozują przyczyny i zapewniają efektywne rozwiązanie, bez konieczności sprawdzania wersji, jak też systemu na jakim działa konsola. To kolejny argument, aby ułatwić sobie pracę dzięki ESET PROTECT Cloud.

Więcej informacji pod adresem: eset.com

Wideo
Firma: ESET
Tematyka materiału: 2FA, ESET, ESET PROTECT Cloud, serwery, usługi chmurowe, VPN
AUTOR
Źródło
eset.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"