Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Firma Sony rozszerza funkcjonalność telewizorów BRAVIA o platformę do wideokonferencji

Article Image
Już zaraz użytkownicy telewizorów zgodnych z kamerami BRAVIA CAM zyskają opcję wykonywania połączeń wideo z zacisza domowego salonu. Plaforma Zoom zostanie w istocie udostępniona wczesnym latem 2023 roku. Będzie ona dostępna na wybranych telewizorach BRAVIA.

Wprowadzenie platformy Zoom umożliwi użytkownikom telewizorów BRAVIA m.in. oglądanie przesyłanego obrazu na telewizorze, korzystanie z narzędzi ułatwiających wspólną pracę, czy udostępnianie zawartości ekranu. Zapewniona zostanie obsługa unikatowych funkcji kamery BRAVIA CAM, która oblicza położenie użytkownika w pomieszczeniu i odległość od ekranu, w tym celu dobierając właściwe ustawienia obrazu i dźwięku. Wystarczy pobrać aplikację Zoom z serwisu Google Play i wgrać ją na telewizor BRAVIA, pamiętając o uruchomieniu aplikacji za pomocą pilota. Jak przyznaje dyrektor ds. projektowania telewizorów, w Centrum Technologii Produktów firmy Sony, Shusuke Tomonaga:

"Cieszymy się, że (...)  aplikacja Zoom debiutuje już teraz w telewizorach BRAVIA (...) Wspólnie zapewnimy znaczny realizm komunikacji wideo na ekranie dużego telewizora - w domowym salonie. Będzie można teraz pozostawać w bliższym kontakcie z ważnymi dla siebie osobami, zarówno podczas pracy z domu i zdalnej nauki, jak i rozmów z rodziną i znajomymi."

Więcej informacji pod adresem: sony.pl

Wideo
Firma: Sony
Tematyka materiału: BRAVIA, BRAVIA CAM, kamery, Sony, telewizory, Zoom
AUTOR
Źródło
sony.pl
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"