Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Firma OMRON przedstawia oprogramowanie FLOW Core 3.0 przyspieszające zarządzanie flotą i nawigację dla autonomicznych robotów mobilnych

Article Image
Zaktualizowany pakiet oprogramowania FLOW Core 3.0 zapewnia zaawansowane doń możliwości konfiguracji, nawigacji czy monitorowania wydajności dla autonomicznych robotów mobilnych (AMR). Jest to innowacyjny pakiet oprogramowania służący np. do: koordynacji inteligentnych zadań i harmonogramów ładowania, obsługi nawigacji oraz kontroli ruchu obok zapewnienia bezproblemowej integracji z systemami IT i OT.

W ramach oprogramowania FLOW Core 3.0 przewidziano zestaw narzędzi: Integration Toolkit (ITK) 2.0, który pozwala infrastrukturze zakładu na programowe sterowanie flotami AMR i ich bezpieczne śledzenie. Informacje na temat licencji są zawarte w bazie danych ITK, co sprawia w istocie, że można tworzyć powiadomienia, w zależności od potrzeb. Istnieje także FLOW iQ 3.0, który obejmuje funkcje maksymalizujące czas pracy robotów oraz ich wydajność poprzez zapewnienie wglądu w działanie baterii i potrzeby konserwacyjne. Dodatkowo generowane są graficzne wizualizacje istotnych danych w kontekście mapy zakładu, w tym: komunikacji Wi-Fi i lokalizacji. Aktualizacje w obszarze elastyczności eliminują złożoności map i ułatwiają, na kilka sposobów, rozwiązywanie problemów poprzez możliwość dostosowywania obiektów na mapach i grupowania hierarchicznego. Użytkownicy mogą sami dostosowywać ruch robotów dzięki trybom tras: od pojazdów sterowanych autonomicznie (AGV) po okienka na objazd, aby zapewnić perfekcyjną elastyczność tradycyjnym AMR.

Więcej informacji pod adresami: link 1 i link 2 oraz na poniższym filmie.

Wideo
Firma: OMRON
Tematyka materiału: AMR, FLOW Core 3.0, FLOW iQ 3.0, Integration Toolkit (ITK) 2.0, OMRON, Wi-Fi
AUTOR
Źródło
industrial.omron.eu
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"