Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Najnowsza aktualizacja oprogramowania sprzętowego dla aparatów fotograficznych EOS R

Article Image
Dla aparatu: EOS R3 aktualizacja w wersji 1.40 dość znacząco ułatwia fotografowanie szybko poruszających się obiektów dzięki funkcji asystenta panoramowania (Panning Assist). Natomiast aktualizacja w wersji 1.81 dla aparatu: EOS R5 zapewnia ulepszoną rozdzielczość obrazu. Firma Canon zapowiada także nowe funkcje, które pojawią się w aplikacji Mobile File Transfer.

Dzięki wyjątkowej funkcji Panning Assist, podczas ekspozycji można zastosować stabilizację obrazu i korektę rozmycia obiektu. Zwiększa to liczbę udanych ujęć, które fotograf może sam wykonać, stosując długie czasy otwarcia migawki. Użytkownicy aparatu fotograficznego EOS R3 mogą teraz wstępnie rejestrować do 10 osób, których twarze będą: wykrywane i śledzone w oparciu o priorytety nadawane w aparacie. Jest to przydatne zwłaszcza w przypadku chęci fotografowania ludzi uczestniczących w wyjątkowych wydarzeniach, np. w weselach.

Aparat fotograficzny EOS R3

Zarówno aktualizacja oprogramowania sprzętowego w wersji 1.40 dla aparatu EOS R3, jak też aktualizacja w wersji 1.81 dla aparatu EOS R5, zapewniają niezwykle dobrą ochronę obrazów i mediów, które są słane protokołem FTP. Jest to przydatne m.in. dla fotografów-freelancerów i twórców, którzy mogą: usprawnić pracę i łatwo sprawdzić, które zdjęcia zostały już przesłane po podłączeniu aparatu do komputera. Oprogramowanie sprzętowe w wersji 1.81 opiera się na mechanizmie stabilizacji obrazu matrycy, stopniowo przesuwając matrycę, co daje efekt dużo większej liczby pikseli, co pozwala uzyskać zdjęcia o sporej rozdzielczości, do: 400 MPx. Taka dokładność jest doskonała dla fotografów, którzy pragną uchwycić w biegu architekturę albo krajobrazy.

Aparat fotograficzny EOS R5

Firma Canon zapowiedziała również wprowadzenie wielu ważnych funkcji do aplikacji Mobile File Transfer, by sprostać zmieniającym się wymaganiom użytkowników. Aplikacja umożliwia wysyłanie wysokiej liczby obrazów na serwery: FTP/FTPS/SFTP za pośrednictwem urządzeń mobilnych 5G. Aktualizacje obejmują: blokadę ekranu, żeby zapobiec manipulacjom podczas transferu, oraz opcje zmiany i edycji ustawień serwera FTP przed transferem, co daje wysokie możliwość zwiększenia wydajności. Udoskonalono także interfejs użytkownika.

Więcej informacji pod adresem: canon.pl

Wideo
Firma: Canon
Tematyka materiału: aktualizacje oprogramowania, aparaty fotograficzne, Canon, EOS R3, EOS R5, firmware
AUTOR
Źródło
canon.pl
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"