Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Dostępna dla rozwiązania MasterClaw firmy Anritsu opcja śledzenia danych szyfrowanych

Article Image
Aktywnie wspierająca standard 5G firma Anritsu udostępniła opcję śledzenia danych szyfrowanych, których są wysyłane przez wirtualne punkty TAP (ang. Terminal Access Points) dla rozwiązania MasterClaw pisanego sieciom 5G Standalone. Dzięki tej opcji możliwe jest zapewnienie bardzo wysokiej jakości usług w tych sieciach (ang. Service Assurance) i wgląd w sekcje zgodne z architekturą 3GPP opartą na usługach.

Do implementacji wspomnianej opcji wymagana jest fizyczna lub wirtualna sonda MPA (ang. Multi-Protocol Analyzer) wprowadzająca dane warstwy siódmej modelu OSI do rozwiązania MasterClaw, uwzględniając protokoły na nieszyfrowanych interfejsach: Point-to-Point, Access i Edge (dzięki temu otrzymywany jest kompleksowy obraz aktywności użytkowników). Jak wyjaśnia starszy menedżer ds. sond wirtualnych i akwizycji danych firmy Anritsu, Angelo Baccarani:

"Sieci 5G Standalone mają na tyle dużo zalet, że dostawcy usług komunikacyjnych chcą je możliwie jak najszybciej wdrożyć. Jednak problemem jest tu  (…) złożoność monitorowania interakcji między funkcjami sieciowymi (NF), która utrudnia zapewnienie właściwej jakości usług użytkownikom sieci oraz szyfrowana komunikacja między funkcjami sieci 5G w rozwiązaniach bazujących na usługach (SBA). W tej sytuacji śledzenie sieci jest niełatwe, a wręcz staje się niemożliwe, co stara się rozwiązać opracowana przez nas opcja”.

Opcja ta stanowi alternatywę względem wirtualnych punktów TAP, które przekazują nieszyfrowane dane warstwy siódmej modelu OSI do sond firm trzecich z interfejsów bazujących na usługach (ang. SBI - Service-Based Interfaces) i są zintegrowane z funkcjami NF innych producentów (choć format i sposób transmisji takich danych nie został jeszcze unormowany, to podejście to jest akceptowane, by pokonać problem widoczności interfejsów SBI). Firma Anritsu cieszy się ze współpracy z klientami, którzy planują bądź obecnie wdrażają sieci 5G Standalone, korzystając z przygotowanej przez firmę opcji (jest ona im niezwykle pomocna).

Wideo
Firma: Anritsu
Tematyka materiału: 3GPP, 5G Standalone, Anritsu, MasterClaw, SBI, TAP
AUTOR
Źródło
www.anritsu.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"