Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Programowe nowości firmy Anritsu w zakresie standardów: 5G i LTE

Article Image
24 stycznia br. firma Anritsu wprowadziła do swojej oferty dedykowane wektorowemu generatorowi sygnałowemu MG3710E narzędzia: MX371054A Interference Waveform Pattern for LTE Receiver Test oraz MX371055A Interference Waveform Pattern for 5G NR Receiver Test zapewniające przebiegi wzorcowe testujące czułość i wydajność pracy urządzeń, które obsługują standardy: 5G i LTE. Wraz z radiową stacją testową MT8000A i analizatorem łączności radiowej MT8821C narzędzia te ułatwiają ocenę zakłóceń według wymagań 3GPP i służą zarówno określaniu zgodności urządzeń testowanych z przywołanymi wcześniej standardami, jak i ich rozwojowi w celu poprawy czułości oraz przepustowości danych - jest to odpowiedź na wzrastającą liczbę tych urządzeń na rynku i wynikającą stąd potrzebę ich certyfikacji (przed wdrożeniem do sprzedaży muszą one przejść m.in. test 3GPP RF).

W szczególności producenci smartfonów oraz systemów elektroniki pojazdów musza się poddawać przytoczonej certyfikacji (ostatni z nich projektują m.in. jednostki TCU (ang. Telematics Control Unit)). Co więcej, zwiększa się udział sprzętu telekomunikacyjnego z technologią FWA (ang. Fixed Wireless Access), którą stosują obecni operatorzy komórkowi, a także są wciąż opracowywane rozwiązania 4G o wysokim popycie.

Wektorowy generator sygnałów MG3710E

Wszystko to wymaga szczegółowego sprawdzenia przed wprowadzeniem na rynek - służą temu określone testy zgodności i wykonywane przed nimi testy wstępne mające na celu stwierdzenie konieczności przeprojektowania tego co jest sprawdzane. Dla potrzeb obu testów potrzebny jest wektorowy generator sygnału z legalizacją - jednym z nich jest MG3710E firmy Anritsu, który generuje przebiegi wzorcowe o częstotliwości do 6 GHz i wspierają go wskazane na początku narzędzia (programowe) oferujące różne rodzaje tych przebiegów (do weryfikacji czułości, a także wydajności działania testowanych urządzeń).

Radiowa stacja testowa MT8000A

Stanowisko testowe ME7873NR (również firmy Anritsu) jest przy tym uzupełnieniem generatora - producenci elektroniczni i operatorzy komórkowi mają na czym polegać (w przypadku standardów: 5G i LTE).

Analizator łączności radiowej MT8821C

Więcej informacji pod adresami: link 1, link 2, link 3, link 4 i link 5

Stanowisko testowe ME7873NR
Wideo
Do pobrania
Download icon Dokumentacja narzędzia MX371054A Interference Waveform Pattern for LTE Receiver Test Download icon Dokumentacja narzędzia MX371055A Interference Waveform Pattern for 5G NR Receiver Test
Firma: Anritsu
Tematyka materiału: 3GPP, Anritsu, ME7873NR, MG3710E, MT8000A, MT8821C
AUTOR
Źródło
anritsu.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"