Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Korzystaj z sieci 5G w całym domu - dwuzakresowy router Deco X50-5G od firmy TP-Link

Article Image
Dwuzakresowy router Deco X50-5G pracuje w standardzie Wi-Fi 6, oferując znaczące przepustowości dochodzące do 3000 Mb/s w 2 pasmach transmisji: do 2402 Mb/s - w paśmie 5 GHz, i do 574 Mb/s - w paśmie 2,4 GHz. Urządzenie to dedykowane jest tym, którzy nie mają możliwości podłączenia się do infrastruktury przewodowej. Sprawdza się doskonale tam, gdzie szybki internet stacjonarny nie jest dostępny.

Wbudowany w router Deco X50-5G modem 5G/LTE umożliwia pobieranie dowolnych danych, które przesyła się poprzez sieci komórkowe, z szybkością 3,4 Gb/s - w przypadku 5G, oraz do 1,6 Gb/s - w przypadku LTE. Wystarczy włożyć do, występującego w routerze, slotu kartę SIM, żeby móc w dowolnym miejscu: streamować filmy w jakości Ultra HD, pobierać spore pliki czy zagrać online. Za wysoką stabilność i wydajność połączeń odpowiadają 4 wbudowane anteny 5G/LTE, które w razie potrzeby można zastąpić np. zewnętrzną anteną dachową. Wszystko to przy obecności takich rozwiązań jak: modulacja 1024-QAM, technika OFDMA i technika MU-MIMO łącznie z technologią Beamforming. Oprócz tego występują również 3 wymienne porty WAN/LAN (jeden 2,5G i 2 gigabitowe) umożliwiające podłączenie do sieci urządzeń bez karty sieciowej Wi-Fi.

Dwuzakresowy router Deco X50-5G

Sprzedawany przez TP-Link dwuzakresowy router Deco X50-5G jest w pełni zgodny z innymi urządzeniami z serii Deco, dzięki czemu umożliwia budowę elastycznej sieci mesh w domach. Wbudowana technologia Deco Mesh, dzięki płynnemu roamingowi wspieranemu przez różne, w gruncie rzeczy, algorytmy sztucznej inteligencji (AI), zapewnia ciągłą transmisję danych po przemieszczeniu się z jednego miejsca na drugie w budynku. Telefony bądź inne urządzenia - oczywiście mobilne, które są w sieci Wi-Fi, są automatycznie podłączane do jednostek Deco o najsilniejszej - w danym momencie, sile sygnału. Proces ten jest, w istocie, niezauważalny dla użytkownika, dzięki czemu korzystanie z internetu jest bardzo wygodne i bardzo swobodne.

Dwuzakresowy router Deco X50-5G

Dwuzakresowy router Deco X50-5G zapewnia kompleksową ochronę, dzięki np. szyfrowaniu WPA3 oraz funkcjom bezpieczeństwa oferowanym przez TP-Link HomeShield. Specjalnie dla rodziców przewidziano możliwość personalizacji danych funkcji kontroli rodzicielskiej, w tym tworzenie oddzielnych profili dla każdego z domowników oraz ustawianie limitów czasowych. Sama konfiguracja routera jest banalnie prosta dzięki dedykowanej aplikacji, umożliwiającej, bez najmniejszego kłopotu, szybkie i wygodne zarządzanie siecią, do której należy Deco X50-5G. Tylko z tym routerem ustanawianie sieci Wi-Fi jest niesłychanie proste. Jest to produkt na dobrą sprawę objęty trzyletnią gwarancją od producenta. Wszędzie tam, gdzie brak internetu, oczywiście stacjonarnego, tam z odsieczą przychodzi Deco X50-5G - warto o tym pamiętać w "podbramkowych" sytuacjach, kiedy trzeba coś sprawdzić bądź załatwić coś pilnego online.

Więcej informacji pod adresami: link 1 i link 2 oraz na poniższym dokumencie.

DATA SHEET
Wideo
Do pobrania
Download icon Karta katalogowa Deco X50-5G Download icon Przewodnik użytkownika Deco X50-5G Download icon Przewodnik instalacyjny Deco X50-5G
Firma: TP-Link
Tematyka materiału: Deco, Deco X50-5G, LTE, routery, sieć 5G, TP-Link
AUTOR
Źródło
tp-link.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"