Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

EX141 firmy TP-Link - router Wi-Fi 6 z TR-069 i Aginet Config

Article Image
Oprogramowanie urządzenia zawiera szereg przydatnych funkcji takich jak np. zdalne zarządzanie przy pomocy protokołu TR-069, a także możliwość wgrywania domyślnej konfiguracji operatora z użyciem narzędzia Aginet. Takie rozwiązanie pozwala istotnie zredukować koszty obsługi miejscowej - poprzez zdalne przeprowadzanie aktualizacji ustawień i diagnostyki, co ułatwia wdrażanie urządzeń do sieci.

Oferowany przez TP-Link router EX141 pracuje w standardzie 802.11ax (Wi-Fi 6), zapewniając i stanowiąc 1500 Mb/s łącznej przepustowości w 2 pasmach transmisji: do 1201 Mb/s w paśmie 5 GHz i do 300 Mb/s w paśmie 2,4 GHz. Dzięki funkcji Smart Connect użytkownik widzi jedną nazwę sieci (SSID), a router sam decyduje, czy ma skorzystać z pasma 2,4 GHz, czy 5 GHz. Za optymalizację wydajności Wi-Fi odpowiada funkcja Airtime Fairness, która promuje cały czas użytkowników, którzy są w stanie przesłać większą liczbę danych, w danym przedziale czasu. Dzieje się to przy 4 antenach, które zapewniają doskonały zasięg, a także wspierane są przez technologię kształtowania wiązki Beamforming, która powiększa siłę sygnału nadawanego w stronę urządzeń.

Router EX141

Najnowszy router EX141 obsługuje też technologię EasyMesh, dzięki czemu może ustanawiać jednolitą sieć WiFi Mesh, pokrywającą cały dom za pomocą dodatkowego routera EX141 bądź innego modelu zgodnego z EasyMesh. Zapewnia to nieprzerwaną transmisję danych podczas przemieszczania się użytkownika po domu, a urządzenia obecne w sieci Wi-Fi automatycznie łączą się z routerem lub wzmacniaczem o najsilniejszej - w zadanej chwili czasu, sile sygnału. Proces ten jest niezauważalny dla użytkowników, dzięki czemu korzystanie z internetu jest w istocie wygodne. Istnieje także możliwość budowy szybkiej i wydajnej sieci kablowej, dzięki 3 gigabitowym portom LAN oraz gigabitowemu portowi WAN.

Router EX141

Jedną z przydatnych funkcji routera EX141 jest opcja zdalnego zarządzania routerem poprzez protokoły: TR-069, TR-098, TR-181, TR-111 i TR-143. Pozwala to operatorom na w pełni zdalną i wygodną konfigurację oraz zarządzanie urządzeniami poprzez ACS (ang. Auto-Configuration Sever). Dzięki temu mogą oni zredukować do minimum ilość kosztownych wizyt serwisowych u klientów. Co więcej, narzędzie Aginet Config umożliwia wgranie domyślnej konfiguracji ISP dla wszystkich urządzeń w sieci. Co istotne, ustawienia te zostaną zachowane nawet wtedy, gdy klienci zresetują swoje urządzenia do ustawień fabrycznych.

Więcej informacji pod adresami: link 1 i link 2

Wideo
Firma: TP-Link
Tematyka materiału: EX141, routery, TP-Link, TR-069, Wi-Fi, Wi-Fi 6
AUTOR
Źródło
tp-link.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"