Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Innowacyjny satelita telekomunikacyjny Snapdragon autorstwa Qualcomm Technologies

Article Image
Jest to pierwsze w świecie rozwiązanie przewidziane do dwukierunkowej komunikacji ze smartfonami klasy premium. Ma ono zapewnić łączność o globalnym zasięgu m.in. z urządzeniami opartymi na najnowszych układach SoC zwanych: Snapdragon 8 Gen 2.

Implementujący łączność 5G satelita wykorzystuje pasmo L (1-2 GHz) w celu pobierania oraz wysyłania danych. Napisane do niego komendy alarmowe mają być dostępne w smartfonach najnowszej generacji, od drugiej połowy 2023 roku. Docelowym przeznaczeniem satelity jest obsługa sieci NTN (ang. Non-Terrestrial Networks). Oprócz smartfonów, satelita Snapdragon może również tyczyć się innych urządzeń, np. laptopów, tabletów i aut. Producenci OEM oraz twórcy aplikacji mogą teraz dostarczać unikalne, korzystające z łączności satelitarnej usługi. Jak przyznaje dyrektor ds. rozwiązań komórkowych w firmie Qualcomm Technologies, Durga Malladi:

"Niezawodna łączność to serce doświadczeń premium. Nasz najnowszy satelita demonstruje (...) zdolność Qualcomm Technologies do wprowadzania innowacji do urządzeń mobilnych na skalę światową (...). Pozwala nam to zapewniać: unikatową łączność satelitarną oraz usługi w wielu kategoriach (...)."

Więcej informacji pod adresem: qualcomm.com

Pan Durga Malladi - dyrektor ds. rozwiązań komórkowych w firmie Qualcomm Technologies
Wideo
Firma: Qualcomm Technologies
Tematyka materiału: kosmos, Qualcomm, Qualcomm Technologies, satelity telekomunikacyjne, smartfony, Snapdragon
AUTOR
Źródło
pw.edu.pl
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"