Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Prowadzone przez Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) konsultacje aukcji na 4 rezerwacje częstotliwości z pasma 3,6 GHz

W dniu 20 grudnia 2022 r. ruszył proces konsultacji dokumentacji aukcyjnej na pasmo C (3,48-3,8 GHz) dla łączności 5G. Przedmiotem aukcji są 4 bloki częstotliwości po 80 MHz we wspomnianym paśmie. Zwycięzcy aukcji otrzymają na 15 lat rezerwacje. Cena wywoławcza każdego z bloków wynosi 450 milionów złotych.
Article Image

Celem aukcji jest dostarczenie konsumentom najwyższej jakości internetu 5G, który pozwoli korzystać z coraz większej liczby usług sieciowych i uczestniczyć w coraz bardziej cyfrowym życiu bez względu na miejsce pobytu. Będą wymagane zobowiązania jakościowe, które mają stanowić ważną składową dalszych postępowań selekcyjnych. Operatorzy mobilni otrzymają informację jakiej jakości usług wyczekuje Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) na kolejne lata. Będą się tutaj liczyć: Quality of Service, Quality of Experience czy Quality of Life. Klienci 5G zyskają gwarancję, że będą mogli z nich korzystać w dowolnym miejscu bez buforowania danych. Jest to podejście wzorowane na selekcjach prowadzonych m.in. w Niemczech.

Więcej informacji tutaj oraz na poniższym filmie.

Wideo
Firma: Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE)
Tematyka materiału: aukcje, pasma częstotliwości, pasmo C, telefonia komórkowa, UKE, Urząd Komunikacji Elektronicznej
AUTOR
Źródło
uke.gov.pl
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
cykl Audio Out
1/10 Skuteczność głośnika 80 dB/W/m można ocenić jako:
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"