Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Rekordowa szybkość transmisji danych na długodystansowym łączu 5G w wykonaniu firmy Samsung

Article Image
Firma Samsung ogłosiła uzyskanie na odległości 10 km średniej szybkości pobierania 1,75 Gb/s (maksymalnie: 2,7 Gb/s) oraz średniej szybkości wysyłania 61,5 Mb/s. Firma skorzystała z 8 kanałów transmisji o szerokości 100 MHz każdy. Osiągnięte szybkości obowiązują w paśmie częstotliwości 26,5-29,5 GHz. Jest to najdalej zarejestrowane w firmie Samsung bezprzewodowe połączenie. Firma pokazała w ten sposób możliwości rozszerzonego zasięgu i zdolność do korzystnego stanowienia powszechnego dostępu szerokopasmowego na dużych obszarach.

Na potrzeby prób łączności 5G, firma Samsung skorzystała z jednostki dostępowej Compact Macro. Compact Macro obsługuje wszystkie częstotliwości pasma mmWave (*), upraszczając wdrażanie komercyjnych sieci 5G na całym świecie, wliczając Japonię, Koreę Południową czy USA. W czasie prób firma Samsung wykazała sens użycia przywołanego pasma w obszarach miejskich i na rozległych terenach. Może to rozwiązać problem z dostępem do komunikacji w sytuacji, gdy doprowadzenie światłowodu jest niewykonalne lub nieopłacalne. Istotną zaletą pasma mmWave jest potencjał jego wykorzystania dla dosyć dużej liczby kanałów transmisji. Opracowana przez Samsung technologia kształtowania wiązki sygnału umożliwia agregację tych kanałów na długich dystansach.

Jednostka dostępowa Compact Macro
Jednostka dostępowa Compact Macro
Jednostka dostępowa Compact Macro
Jednostka dostępowa Compact Macro

Jak wyjaśnia wiceprezes działu "Networks Business" w firmie Samsung, JuneHee Lee:

"Osiągnięte przez nas szybkości dowodzą dużego potencjału pasma mmWave. Oznacza to powiększony dostęp do łączności (...) zwłaszcza na terenach wiejskich. Cieszymy się (...), że wciąż przesuwamy granice technologii 5G (...) i wykorzystujemy potencjał pasma mmWave (...).”

Więcej informacji pod adresem: news.samsung.com

(*) Jest to pasmo, które rozpoczyna się od częstotliwości 24 GHz. Nie mylić z pasmem fal milimetrowych (30-300 GHz).

Pan Junehee Lee - wiceprezes działu "Networks Business" w firmie Samsung
Wideo
Firma: Samsung
Tematyka materiału: Compact Macro, jednostki dostępowe, JuneHee Lee, mmWave, Samsung, telefonia komórkowa
AUTOR
Źródło
news.samsung.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"