Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Nowe, ethernetowe transceivery LAN8840 i LAN8841 firmy Microchip Technology

Article Image
Mowa tu o układach scalonych, które wspierają protokół PTP i obsługują 4 standardy: 10BASE-T, 10BASE-TE, 100BASE-TX oraz 1000BASE-T. Każdy z dwóch transceiverów przydziela znaczniki czasu, które wspomagają priorytetyzację pakietów danych. Jest to zabieg pozwalający określać opóźnienia sieci, a także synchronizować urządzenia. Transceivery LAN8840 i LAN8841 obejmują sterowniki Linux.

Zarówno LAN8840, jak i LAN8841 cechuje funkcja Energy-Efficient Ethernet (EEE) oferująca niski pobór mocy w stanie bezczynności. Jest to osiągane m.in. dzięki odcięciu transceiverów od sygnałów zegarowych. Ma to decydujące znaczenie dla rozwiązań automatyki procesowej, które wymagają precyzyjnego sterowania. Każdy transceiver może pracować w temperaturze od -40 do 105°C. Przewidziana jest opcja Wake-on-LAN wraz z trybem uśpienia. Transceivery LAN8840 i LAN8841 są przeznaczone w szczególności dla systemów dystrybucji energii oraz synchronizowanych czasowo aplikacji hardware i software. Obudowa transceiverów to VQFN. Jak przyznaje wiceprezes działu ds. produktów USB oraz sieci w firmie Microchip Technology, Charles Forni:

"Nowe transceivery: LAN8840 i LAN8841 (...) zapewniają niezawodną łączność w aplikacjach automatyzacji procesowej. Jest to uzupełnienie naszej oferty, która gwarantuje kompleksowe rozwiązania składające się z komponentów, narzędzi programistycznych i wsparcia ze strony Microchip Technology."

Więcej informacji pod adresami: link 1, link 2 i link 3 oraz na poniższych dokumentacjach.

DATA SHEET
DATA SHEET
Wideo
Do pobrania
Download icon Dokumentacja LAN8840 Download icon Dokumentacja LAN8841
Firma: Microchip Technology
Tematyka materiału: Charles Forni, Ethernet, LAN8840, LAN8841, Microchip Technology, PTP
AUTOR
Źródło
microchip.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"