Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Funkcjonalne analizatory widma GW Instek z rodziny GSP-8000

Article Image
W zależności od modelu, oferowane przez analizatory widma GSP-8000 maksymalne zakresy częstotliwości wynoszą: 1,8 GHz, 3,8 GHz bądź 8 GHz. Opisywane analizatory nadają się w szczególności do sprawdzania aplikacji radiowych, zarówno na etapie ich produkcji, jak i projektowania. Jest to osiągane przy poziomie szumów do -160dBm/Hz oraz wbudowanym przedwzmacniaczu sygnałów o poziomie wzmocnienia 20 dB.

W odniesieniu do aplikacji pomiarowych, analizatory widma z rodziny GSP-8000 oferują m.in. funkcję "Time Spec", która umożliwia śledzenie analizowanego sygnału w dziedzinach czasu oraz częstotliwości i mocy - i to w jednej chwili czasu, by móc obserwować każdą zachodzącą w nim zmianę. Istnieje możliwość prowadzenia w całości precyzyjnej analizy przebiegów: AM, a także FM, ze szczególnym uwzględnieniem głębokości modulacji i dewiacji częstotliwości - najważniejszych parametrów tych przebiegów. Oferowana w analizatorach widma GSP-8000 funkcja "Pass/fail" pozwala jednoznacznie stwierdzić czy analizowany sygnał spełnia zadane kryteria. Użytkownicy analizatorów widma GSP-8000 mogą śmiało korzystać z tej funkcji, aby zwiększyć użyteczność realizowanych pomiarów. Jest również możliwość prowadzenia 3 testów: ACPR (z ang. Adjacent Channel Power Ratio), OCBW (po ang. Occupied Bandwidth), a także CHPW (ang. Channel Power), dzięki którym można ustalać m.in. współczynnik zajętości pasma mocy, czy uogólnioną moc sygnału.

Przykładowy analizator widma z rodziny GSP-8000

W celu zapewnienia intuicyjnej obsługi analizatorów widma rodziny GSP-8000, przewidziano wyświetlacz TFT LCD o przekątnej 10,4", który cechuje rozdzielczość: 1024×768 px. Dostępny jest zarówno interfejs USB, jak i interfejs LAN, do łatwego zarządzania tymi analizatorami. Za pośrednictwem interrfejsu USB użytkownicy mogą dosyć szybko ściągać pliki z pomiarami, a z kolei interfejs LAN pozwala kontrolować przyrząd za pomocą oprogramowania lub zestawu komend. Warto również wspomnieć o: poziomie szumów fazowych, który nie przekracza -104 dBc/Hz, oraz dolnym zakresie obsługiwanych częstotliwości, czyli o wartości częstotliwości 9 kHz (bez względu na model analizatora). Opcjonalnie analizatory widma z rodziny GSP-8000 mogą mieć wbudowany filtr przeciwzakłóceniowy (EMI), jak również wliczono w nie możności dokładnego wyznaczania poziomu szumów w widmie analizowanych sygnałów.

Więcej informacji pod adresami: link 1 i link 2 oraz na poniższych dokumentach.

DATA SHEET
DATA SHEET
Wideo
Do pobrania
Download icon Specyfikacja analizatorów widma GSP-8000 Download icon Przewodnik użytkownika analizatorów widma GSP-8000
Firma: GW Instek
Tematyka materiału: analizatory widma, GSP-8000, GW Instek, rozwiązania radiowe, sygnały radiowe, widmo sygnału
AUTOR
Źródło
gwinstek.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"