Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Udane testy procesorów Intel Xeon z technologią vRAN Boost za nami

Article Image
Były to eksperymenty, które dowiodły wzrostu wydajności energetycznej, możliwości zarządzania większymi obciążeniami i wyższej przepustowości, w wirtualnej radiowej sieci dostępowej (ang. virtual Radio Access Network, vRAN). Testów procesorów Intel Xeon dokonano w ramach sieci vRAN opracowanej przez firmę Samsung.

Sprawdzone z sukcesem procesory Intel Xeon z technologią vRAN Boost wytworzono w celu, i nie tylko, efektywnego napędzania wysokowydajnych, albo energooszczędnych sieci vRAN. Dzięki pełnej integracji akceleracji vRAN w procesorach Intel Xeon, firma Intel pousuwała, na dobrą sprawę, potrzebę korzystania z różnych, zewnętrznych rozwiązań. Jest to pierwszy taki przypadek na rynku vRAN. Nowe procesory oferują kompleksowe funkcje, które optymalizują wydajność obciążeń roboczych, dynamiczne zarządzanie energią i akcelerację dla rozwiązań: sztucznej inteligencji (AI) i uczenia maszynowego. Krytyczne funkcje dla zdezagregowanych rozwiązań vRAN, takie jak np. ulepszone taktowanie i synchronizacja sieci, są możliwe dzięki mocy procesorów Intel Xeon - w połączeniu z kartami sieciowymi Intel Ethernet serii 800. Jak przyznaje dyrektor generalny grupy "Network and Edge Solutions Group" w firmie Intel, Dan Rodriguez:

"Ciągłe transformacje sieci 5G (...) wspierane poprzez zróżnicowane innowacje projektowe, w tym w pełni zintegrowaną akcelerację vRAN, pokazują bezkompromisowe korzyści płynące z wirtualizacji na dużą skalę (...). Tym sposobem umożliwiamy swobodne korzystanie w całości z wysokowydajnych i energooszczędnych sieci vRAN (...), zapewniając lepsze doświadczenia, które związane są z siecią 5G."

Więcej informacji pod adresem: intel.com

Firma: Intel
Tematyka materiału: Intel, Intel Xeon, procesory, radiowe sieci dostępowe, Samsung, vRAN
AUTOR
Źródło
intel.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"