Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Nowy analizator widma MS2080A firmy Anritsu

Article Image
Niedawno w ofercie firmy Anritsu pojawił się nowy, wielofunkcyjny analizator widma MS2080A. Jest to przyrząd pomiarowy marki Field Master, który pozwala realizować widmową analizę sygnałów w zakresie częstotliwości od 9 kHz do 54 GHz. Analizator firmy Anritsu powstał z myślą o łączności LTE i 5G. Jego pasmo przenoszenia wynosi 40 MHz.

Opracowany przez Anritsu analizator oferuje przemiatanie częstotliwości w tempie 45 GHz/s. Funkcjonalności analizatora MS2080A obejmują m.in.: określanie mocy sygnałów, lokalizację miejsca zakłóceń metodą triangulacji oraz analizę sygnałów: LTE i 5G. Amplitudy mierzonych sygnałów wyznaczane są z dokładnością ±1 dB. Dotykowy ekran analizatora o przekątnej 10" i rozdzielczości 1280×800 px spełnia wymagania IK08 z zakresu uderzeń i upadków. Wszelkie funkcje MS2080A dostępne są z poziomu tego ekranu. Menu boczne analizatora zwija się dla czytelności wyników pomiarów. Obudowa analizatora MS2080A jest zgodna z klasą ochrony IP52. Przyrząd firmy Anritsu waży do 4 kg. Można go używać w wymagających miejscach.

Logo firmy Anritsu

Wejścia RF analizatora MS2080A chronione są przed nadmiernymi mocami. Poziom szumów przyrządu dosięga -150 dBm. Analizator obsługuje zakres częstotliwości FR1. Przewidziano w nim analizę "Gated Sweep" dla tego zakresu. Analizator MS2080A pozwala mapować zasięgi nadawcze dla potrzeb testów OTA (ang. Over The Air). Mapowanie to jest oparte na mocy oraz modulacji sygnałów LTE i 5G. Analizator jest przystosowany do przechwytywania nieciągłych i modulowanych cyfrowo sygnałów, które mogą być trudne do zidentyfikowania.

Więcej informacji pod adresem: anritsu.com

Wideo
Firma: Anritsu
Tematyka materiału: analizatory widma, Anritsu, FR1, IK08, IP52, MS2080A
AUTOR
Źródło
anritsu.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Czujniki poziomu cieczy
1/10 Czujnik pływakowy:
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"