Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Przełomowa technologia półprzewodnikowa SuperQ firmy iDEAL Semiconductor

Article Image
Technologia półprzewodnikowa SuperQ pozwala redukować straty mocy w pojazdach elektrycznych, panelach słonecznych, napędach silnikowych i sprzętach AGD. Objęte wspomnianą technologią podzespoły elektroniczne charakteryzuje niska rezystancja na jednostkę powierzchni.

Przez ostatnie 20 lat zasadnicza struktura półprzewodnikowych podzespołów mocy ulegała i to cały czas różnym innowacjom. Poszukiwano m.in. nowych materiałów na podłoża, które na szeroki sposób mogłyby rozszerzyć wydajność pracy tych podzespołów. Było to alternatywne podejście względem wykorzystania pełnego potencjału drzemiącego w krzemie. Opracowana przez firmę iDEAL Semiconductor technologia półprzewodnikowa SuperQ jest idealnym tego dowodem. Korzystające z niej tranzystory MOSFET wyróżnia chociażby sześciokrotnie niższa rezystancja wobec trazystorów krzemowych, czy przeszło dwukrotnie mniejsza rezystancja w stosunku do wielu tranzystorów aresnkowo-galowych (GaN). Falowniki napędów silnikowych powstałe w technologii SuperQ wyróżniają zmniejszone o połowę straty mocy. Technologia ta jest stosowana przy użyciu najnowocześniejszych urządzeń. Jak wyjaśnia prezes firmy iDEAL Semiconductor, Mark Granahan:

"Jesteśmy jedną z firm skupiających się zarówno na procesie, jak i na architekturze urządzeń zasilających. Nasze ulepszenia rywalizują z zaletami oferowanymi przez inne materiały (...). W praktyce odpowiadamy na rosnące zapotrzebowanie na urządzenia zasilające."

Więcej informacji pod adresem: idealsemi.com

Pan Mark Granahan - prezes firmy iDEAL Semiconductor
Wideo
Firma: iDEAL Semiconductor
Tematyka materiału: iDEAL Semiconductor, krzem, Mark Granahan, MOSFET, półprzewodniki mocy, SuperQ
AUTOR
Źródło
idealsemi.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"