Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

SMTOAK2-070C: nowa dioda transilowa SMD firmy Littelfuse

Article Image
Dla niezawodnej ochrony urządzeń i systemów elektronicznych przed przepięciami, firma Littelfuse udostępniła w sprzedaży diodę transilową SMTOAK2-070C. Jest to półprzewodnikowy element, który przewodzi prąd szczytowy 2 kA. Dioda pracuje w temperaturze otoczenia od -55 do 150°C. Dzieje się to przy jej napięciu przebicia od -78 V i poniżej.

Dostępna w obudowie SMTO-263 dioda cechuje się czasem reakcji na przepięcia mniejszym od 1 ps. Nową diodę firmy Littelfuse wyróżnia szklana warstwa. Dioda SMTOAK2-070 spełnia 3 standardy: IEC 61000-4-2, J-STD-020 i UL94-V0. Przewidziana została dla niej temperatura lutowania 260°C. Zastosowania diody obejmują m.in. stałoprądowe zasilacze, urządzenia PoE (ang. Power-over-Ethernet) i przetwornice DC/DC zrobione z węgliku krzemu (SiC) lub azotku galu (GaN). Jak wyjaśnia starszy menadżer produktu w firmie Littelfuse, Ben Yi Wei Huang:

"Coraz częściej spotykane są zasilacze o dosyć wysokich sprawnościach (...). Z tego względu zasilacze te potrzebują właściwej ochrony przed przepięciami. Jest to możliwe dzięki diodzie SMTOAK2-070C. Korzystając z tej diody, projektanci mogą pozyskać znaczną niezawodność rozwiązań (...), przy małym zapotrzebowaniu na przestrzeń oraz czasie montażu."

Więcej informacji pod adresami: link 1 i link 2 oraz na poniższej dokumentacji.

DATA SHEET
Wideo
Do pobrania
Download icon Dokumentacja SMTOAK2-070C
Firma: Littelfuse
Tematyka materiału: Ben Huang, diody, diody transilowe, Littelfuse, SMTOAK2-070C, TVS
AUTOR
Źródło
littelfuse.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"