Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Mająca rozdzielczość 5 Mpx matryca światłoczuła CMOS firmy OMNIVISION o oznaczeniu OS05B

Article Image
Jest to najnowszy, wykonany w technologii PureCel Plus element, który gwarantuje ostry, wyraźny obraz w warunkach słabego oświetlenia. Jest to zasługa autorskiego rozwiązania Nyxel near-infrared, a także pikseli o wymiarach: 2×2 μm.

Obsługująca interfejsy: MIPI i LVDS matryca OS05B pozwala nagrywać filmy z szybkością do 60 klatek na sekundę w 4 rozdzielczościach: 2592×1944 px, 1920×1080 px, 1280×720 px oraz 640×480 px. Wysokie wzmocnienie konwersji zwiększa czułość matrycy, zapewniając wysoki stosunek sygnał-szum w przypadku słabego oświetlenia. Zastosowaniami matrycy OS05B są przemysłowe urządzenia zabezpieczające, w tym profesjonalne systemy nadzoru i kamery IP. Matryca OS05B trafi do próbnej sprzedaży w IV. kwartale 2022 r., a do masowej produkcji w I. kwartale 2023 r. Jak podaje starszy kierownik ds. marketingu w firmie OMNIVISION, Cheney Zhang:

"Niemal 5 lat temu firma OMNIVISION wprowadziła na rynek matrycę OS05A (...). Skupiając się na potrzebach naszych klientów, kontynuowaliśmy rozwój tej matrycy. Nasi klienci mogą teraz dokonać aktualizacji do najnowszego modelu OS05B, który oferuje lepsze parametry i wydajność (...) przy rozdzielczości 5 MPx. Matryca OS05B jest wspaniałym rozwiązaniem dla profesjonalnych kamer bezpieczeństwa, np. w zastosowaniach przemysłowych, gdzie ważna jest rejestracja wyraźnego materiału wideo w nocy, przy zachowaniu niskiego poboru mocy."

Więcej informacji pod adresami: link 1 i link 2 oraz na dokumencie pod zdjęciem.

Matryca światłoczuła OS05B
DATA SHEET
Wideo
Do pobrania
Download icon Broszura matrycy światłoczułej OS05B
Firma: OMNIVISION
Tematyka materiału: CMOS, interfejs MIPI, matryce światłoczułe, OMNIVISION, OS05B, PureCel Plus
AUTOR
Źródło
ovt.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"