Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Zestaw diod dla początkujących elektroników

Article Image
W ofercie firmy CE Partner możemy znaleźć interesujący zestaw różnorodnych diod półprzewodnikowych.

Każdy elektronik rozpoczyna swoją znajomość z przyrządami półprzewodnikowymi od diody (zazwyczaj świecącej). Jest to prosty (tylko dwie „nóżki”) i sympatyczny (często świecący i umożliwiający zbudowanie zasilacza do dalszych eksperymentów) element. 

W opisywanym zestawie dedykowanym dla początkujących fanów elektroniki znajdują się zarówno pojedyncze diody o różnych parametrach, jak i scalone dwupołówkowe mostki prostownicze. Dokładny skład zestawu wraz z krótkim opisem przedstawia tabela.

Elementy są dobrane w taki sposób, aby zabezpieczyć potrzeby hobbysty od zupełnych początków, do już trochę bardziej zaawansowanego poziomu. Znajdują się w nim elementy o parametrach umożliwiających zapoznanie się z działaniem tego elementu i proste zdjęcie charakterystyki. Przy najmniejszych „szklaczkach” prosto w miarę bezpiecznie i całkiem efektownie można je „usmażyć”, czyli sprawdzić dlaczego ważne są parametry graniczne, co to jest SOA i co daje przekroczenie mocy strat diody. Kolejne elementy zestawu przydadzą się później, gdy już wiemy do czego służy dioda i gdy apetyt na wiedzę i moc zasilaczy rośnie. Całość jest zapakowana w ładny kartonik przedstawiony na fotografii tytułowej.

Zestaw zawiera elementy które na pewno przydadzą się w pracowni początkującego elektronika. Może dzięki kartonikowi i opisom dodatkowo ułatwi nabranie nawyku utrzymywania porządku w zasobach.

DATA SHEET
DATA SHEET
DATA SHEET
DATA SHEET
Do pobrania
Download icon 1n4148 Download icon 1n4001 Download icon 1n5400 Download icon ds21202
Firma:
Tematyka materiału: Zestaw diod
AUTOR
Źródło
www.velleman.eu
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"