Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Pojedyncza para szybko przełączanych diod BAS28 od firmy Infineon Technologies

Article Image
Jest to zgodny z normą AEC-Q101 podzespół, którego diody odznaczają się typowym prądem przewodzenia 200 mA (w szczycie 4,5 A) i napięciem wstecznym -85 V. Zastosowana dla tego podzespołu obudowa SOT-143 w pełni sprzyja działaniu BAS28. Jest to osiągane przy wymiarach: 1,3×1,9 mm oraz czterech nóżkach.

Przytoczone diody charakteryzuje napięcie przebicia -85 V i temperatura pracy do 150°C. Ich prąd wsteczny nie przekracza dziesiątek µA, a typowe napięcie przewodzenia wynosi co najmniej 0,7 V. Wszystko to przy pojemności złącza diod wynoszącej 2 pF i czasie trr=4 ns pozwalającym stosować BAS28 w aplikacjach o wysokich częstotliwościach pracy, m.in. w układach scalonych.

Układ BAS28

Schemat i specyfikacja układu są pokazane niżej. Podzespół należy składować w temperaturze otoczenia od -65 do 150°C. Jest to element do użycia szczególnie w małych rozwiązaniach - trudne warunki pracy nie są mu straszne, o czym świadczy wspomniana na początku norma.

Schemat BAS28

Pliki projektowe z układem BAS28 m.in. dla środowiska: Altium, Cadence i Eagle (w zakładce „PCB Design Data”): www.infineon.com

DATA SHEET
DATA SHEET
DATA SHEET
Do pobrania
Download icon Opis materiałów zastosowanych w układzie BAS28 Download icon Dokumentacja obudowy układu BAS28 Download icon Dokumentacja układu BAS28
Firma: Infineon Technologies
Tematyka materiału: AEC-Q101, BAS28, diody półprzewodnikowe, diody przełączeniowe, Infineon Technologies, SOT-143
AUTOR
Źródło
www.infineon.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"