Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Układ BAW56S firmy Infineon Technologies z dwoma parami szybko przełączanych diod ogólnego przeznaczenia o wspólnych anodach

Article Image
Jest to zgodny z normą AEC-Q101 podzespół, którego diody odznaczają się typowym prądem przewodzenia 200 mA (w szczycie 4,5 A) i napięciem wstecznym sięgającym -80 V. Obecna w tym podzespole obudowa SOT-363 umożliwia jego dobre działanie, cechując się niedużymi wymiarami: 2×1,25 mm oraz 6 nóżkami o rozstawie 0,65 mm.

Przytoczone diody charakteryzuje napięcie przebicia -85 V i temperatura pracy do 150°C. Ich prąd wsteczny nie przekracza dziesiątek µA, a typowe napięcie przewodzenia wynosi co najmniej 0,7 V. Wszystko to przy pojemności złącza diod wynoszącej 2 pF i czasie trr=4 ns pozwalającym stosować BAW56S w aplikacjach o dużych częstotliwościach działania, którymi są m.in. nowoczesne układy scalone oraz rozbudowane systemy telekomunikacyjne.

Zestaw dwóch par szybko przełączanych diod BAW56S

Schemat i specyfikacja układu są podane niżej. Podzespół należy składować w temperaturze otoczenia od -65 do 150°C. Jest to element do użycia szczególnie w niewielkich rozwiązaniach - trudne warunki pracy nie są mu przy tym straszne, o czym świadczy wspomniana na początku norma. 

Schemat BAW56S

Pliki projektowe z układem BAW56S m.in. dla środowiska: Altium, Cadence i Eagle (w zakładce „PCB Design Data”)

DATA SHEET
DATA SHEET
Do pobrania
Download icon Opis materiałów zastosowanych w układzie BAW56S Download icon Dokumentacja obudowy układu BAW56S Download icon Dokumentacja układu BAW56S
Firma: Infineon Technologies
Tematyka materiału: AEC-Q101, BAW56S, diody półprzewodnikowe, diody przełączeniowe, Infineon Technologies, SOT-363
AUTOR
Źródło
www.infineon.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"