Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Ogólnego przeznaczenia, szybko przełączana dioda BAS16 firmy Infineon Technologies

Article Image
Jest to element spełniający normę AEC-Q101, którego prąd przewodzenia wynosi 250 mA (w szczycie 4,5 A), a napięcie wsteczne sięga -80 V (maksimum -85 V). Wszystko to przy trójnóżkowej obudowie SOT23 (z nieużywanym pinem) określonej wymiarami: 2,9×1 mm.

Powyższa dioda charakteryzuje się napięciem przebicia 85 V i może się nagrzewać do temperatury 150°C. Jej prąd wsteczny jest rzędu µA, podczas gdy jej napięcie przewodzenia to co najmniej 715 mV. Pojemność złącza BAS16 jest przy tym równa 2 pF, przy czasie trr=4 ns, co umożliwia stosowanie podzespołu w rozwiązaniach o wysokich częstotliwościach działania (nowoczesne układy scalone, systemy telekomunikacyjne itp.). Wyrób należy składować w temperaturze od -65 do 150°C. Mieści się on w małych aplikacjach. Można nim zawsze polegać - trudne warunki pracy nie są mu straszne (przytoczona na początku norma w całości o tym zaświadcza). Poniżej specyfikacja diody BAS16 (warto się z nią zapoznać, zwłaszcza w porównaniu z resztą produktów Infineon Technologies, które w tej specyfikacji uwzględniono).

Schemat BAS16
Do pobrania
Download icon Dokumentacja diody BAS16
Firma: Infineon Technologies
Tematyka materiału: AEC-Q101, BAS16, diody półprzewodnikowe, diody przełączeniowe, diody szybkoprzełączeniowe, Infineon Technologies, SOT-323, systemy telekomunikacyjne
AUTOR
Źródło
www.infineon.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Czujniki poziomu cieczy
1/10 Czujnik pływakowy:
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"