Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Od teraz rezystory drutowe AC05 i AC05-AT firmy Vishay Intertechnology dostępne są również w wersji przeznaczonej do montażu powierzchniowego

Article Image
Obliczone na moc nominalną 5 W rezystory drutowe: AC05 i AC05-AT mogą być użyte do montażu powierzchniowego (SMT), jeśli mają dedykowane wyprowadzenia WSZ. W celu podkreślenia obecności tych wyprowadzeń, zdecydowano się na to, aby rezystory AC05 i AC05-AT miały dodany, do swoich oznaczeń, człon WSZ. Tym sposobem oferta Vishay Intertechnology obejmuje 2 rezystory drutowe: AC05 WSZ oraz AC05-AT WSZ spełniające wymogi AEC-Q200. Obok nich przewidziana jest też wersja bezindukcyjna opisywanych rezystorów, tj. AC05-NI WSZ sprawdzająca się szczególnie w przypadku obwodów, które przełączane są z wysoką częstotliwością.

Zarówno rezystor drutowy AC05 WSZ, jak i AC05-AT WSZ odznacza się wysoce wytrzymałą i niepalną powłoką z cementu silikonowego, która jest zgodna z normą UL 94 V-0. Dostępne w obydwu rezystorach wyprowadzenia WSZ moga być mocowane do powierzchni płytek PCB w ramach bezołowiowego lub ołowiowego procesu lutowania. Kluczową cechą prezentowanych rezystorów jest ich znaczna wytrzymałość mechaniczna wraz z odpornością na nagłe zmiany termiczne. Są to nowoczesne elementy bierne, przewidziane do pracy w temperaturze: od -55 do 250°C, które wyróżnia nominalna moc szczytowa 5 kW - dla obciążenia impulsowego 1 μs. Istnieje zarazem możliwość równoczesnego stosowania AC05 WSZ i AC05-AT WSZ z innymi, przeznaczonymi do montażu powierzchniowego (SMT) podzespołami w celu: skrócenia czasu montażu i redukcji kosztów produkcji płytek PCB. Dostarczane przez Vishay Intertechnology i podmioty współpracujące rezystory mogą służyć m.in. do ograniczania prądów rozruchowych w zastosowaniach przemysłowych i motoryzacyjnych. Podobnie jest w przypadku urządzeń z segmentu AGD czy liczników energii elektrycznej, dla których prąd ten nie może przekraczać określonych wartości.

Więcej informacji pod adresami: link 1 i link 2

DATA SHEET
Wideo
Do pobrania
Download icon Dokumentacja rezystorów drutowych z serii AC i AC-AT
Firma: Vishay Intertechnology
Tematyka materiału: montaż powierzchniowy, płytki PCB, rezystory, SMD, UL 94 V-0, Vishay Intertechnology
AUTOR
Źródło
vishay.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"