Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Nowa seria KX kondensatorów SP-Cap firmy Panasonic

Article Image
Producent kondensatorów SP-Cap, firma Panasonic rozszerzyła portfolio tych kondensatorów o serię KX. Jest to dobra alternatywa względem kondensatorów tantalowych oraz wielowarstwowych kondensatorów ceramicznych (ang. MLCC - Multilayer Ceramic Capacitors).

Należące do serii KX kondensatory są polimerowymi elementami. Żywotność tych elementów obejmuje 5500 godzin (w temperaturze otoczenia 125°C). Jest to osiągane przy zastępczej rezystancji szeregowej (ang. ESR - Equivalent Series Resistance) 9 mΩ. Wysoka tolerancja cieplna jest gwarantowana. Jak wyjaśnia Product Manager w firmie Panasonic, Shahrokh Kananizadeh:

"Seria KX posiada wiele zalet (...) widocznych przy redukcji szumów i wygładzaniu napięcia (...). Jest to standard (...), który demonstruje wyższość (...) polimeru w nowych rozwiązaniach."

Produkowane przez Panasonic kondensatory są trwałej jakości. Rozszerzone o serię KX kondensatory SP-Cap charakteryzuje pojemność do 820 µF włącznie. Ich prądy tętniące są poniżej wartości skutecznej 10,2 A. Dzieje się to przy małych rozmiarach. Niskoprofilowe urządzenia są przeznaczeniem kondensatorów SP-Cap. Kondensatory sprawdzają się w wielu aplikacjach. Dotyczy to zwłaszcza serii KX. Trudne warunki nie są tej serii straszne.

Pan Shahrokh Kananizadeh - Product Manager w firmie Panasonic 
Wideo
Firma: Panasonic
Tematyka materiału: ESR, kondensatory, Panasonic, seria KX, Solid Polymer, SP-Cap
AUTOR
Źródło
industry.panasonic.eu
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"