Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Zestaw elementów optoelektronicznych dla początkujących

Article Image
W ofercie firmy Aksotronik pojawił się zestaw elementów optoelektronicznych przeznaczony dla początkujących adeptów elektroniki.

W zestawie znajdziemy płytkę stykową (400 pól), złącze zasilające do baterii 9 V oraz kilka diod LED, przycisków, oporników i fotorezystory. Dokładny skład zestawu przedstawia tabela.

Elementy zostały dobrane w taki sposób, aby pasowały do siebie i umożliwiły początkującemu hobbyście złożenie układu który nie dość, że działa, to jeszcze działa w sposób widoczny gołym okiem i można się nim pochwalić publiczności niezwiązanej z elektroniką. Stanowiącą część zestawu płytkę stykową można na wykorzystać przy prototypowaniu układów zupełnie niezwiązanych z zestawem. Na obszarze 400 pół (w tym dwie podwójne szyny zasilające) można złożyć układ złożony z kilku układów DIP pełniący całkiem ciekawe funkcje.

Dla początkującego programisty mikrokontrolerów (na przykład platformy Arduino) ten zestaw pozwoli na opanowanie podstaw zarówno środowiska, jak i strony sprzętowej. Diody z opornikami (220 Ω i 1 kΩ) umożliwią realizację mikrokontrolerowego „hello world”, przyciski z opornikami podciągającymi (10 kΩ) pozwolą dodać wejście cyfrowe do sterowania pracą, a fotoopornik i oporniki (wszystkie, zależnie od warunków oświetlenia) umożliwią przyjemne zapoznanie się z przetwarzaniem analogowo-cyfrowym. Oczywiście w następnej kolejności przyjdzie czas i apetyt na „debouncing”, multipleksowanie, PWM, PID i zapewne wiele innych. Wszystkie te pomysły można zrealizować dysponując „garścią LED-ów”, Arduino, fantazją, no i tym zestawem.

Firma:
Tematyka materiału: zestaw elementów optoelektronicznych dla początkujących
AUTOR
Źródło
www.aksotronik.com.pl
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"