Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Nowy wymiar technologii elektronicznej - unikatowe urządzenie ProtoLaser U4 firmy LPKF Laser & Electronics w zasobach Akademii Górniczo-Hutniczej (AGH)

Article Image
Ważące niemal tonę rozwiązanie specjalizuje się w wykonywaniu płytek drukowanych, które są w wielu urządzeniach elektronicznych. Dostępny w urządzeniu ProtoLaser U4 naprowadzany optycznie laser charakteryzuje długość fali 355 nm, która zapewnia, w praktyce, wysoką jakość wytwarzania obwodów drukowanych. Gwarantowana jest też precyzyjna obróbka wielu grup materiałów bez stosowania dodatkowych narzędzi czy odczynników chemicznych.

Przez blisko 5 dni czasu na terenie AGH trwały procesy montażu, konfiguracji i przeszkolenia pracowników na okoliczność obsługi urządzenia ProtoLaser U4. Zakupione urządzenie jest, w praktyce, rozwiązaniem, które charakteryzuje niezwykła precyzja działania i możliwość pracy na specjalistycznych podłożach, w coraz mniejszych wymiarach. Za sprawą ProtoLaser U4 na dobrą sprawę naukowe projekty mogą przejść na o wiele wyższy poziom szczegółowości oraz precyzji. Dokonywany za pośrednictwem ProtoLaser U4 proces drukowania płytek PCB sięga, zazwyczaj, godziny czasu i poprzedza go kilkuetapowy proces. Zarówno oprogramowanie dla urządzenia, jak i samo urządzenie są niezwykle przyjazne w obsłudze. Zakupione urządzenie pozwala na produkowanie m.in. obwodów mikrofalowych o istotnie małych rozmiarach, które, z założenia, operują w paśmie do 100 GHz. W chwili obecnej niewiele instytucji w Polsce może pochwalić się posiadaniem tego typu urządzenia w swoich zasobach. Jest to prawdziwa, żeby nie powiedzieć elektroniczna, gratka, która pozwala na tworzenie wyjątkowych urządzeń - od zegarków i komputerów, po urządzenia komunikacyjne i wojskowe systemy uzbrojenia.

Więcej informacji pod adresem: iet.agh.edu.pl

Urządzenie ProtoLaser U4 w akcji
Urządzenie ProtoLaser U4 w akcji
Wideo
Firma: Akademia Górniczo-Hutnicza (AGH)
Tematyka materiału: AGH, Akademia Górniczo-Hutnicza, gigaherce, obwody mikrofalowe, precyzja wytwarzania, ProtoLaser U4
AUTOR
Źródło
iet.agh.edu.pl
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"