Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Profesjonalna Stacja lutownicza Hot Air JBC-JNASE-2A z oferty TME

Article Image
W dzisiejszych czasach uprawianie elektroniki zawodowej jest równoznaczne z posługiwaniem się lutownicą Hot Air. Niezależnie od obszaru zastosowań, współczesna elektronika oparta jest na coraz mniejszych elementach SMD. W ofercie TME możemy znaleźć stacje lutownicze Hot Air, odpowiednie do zastosowań profesjonalnych.

Dobrym przykładem nowoczesnej, wysokiej klasy lutownicy Hot Air jest przedstawione na Ilustracji 1 narzędzie produkowane firmę JBC TOOLS. 

Lutownica stacji Hot Ait JBC-JNASE-2A

Całość składa się z “bazy” wyposażonej w lutownicę na gorące powietrze oraz chwytaka podciśnieniowego. Pracę tego zestawu możemy obejrzeć w przygotowanym przez producenta filmie. Jak widać stacja dedykowana jest do pracy z najmniejszymi elementami i umożliwia ich wygodne “ujarzmienie”. Podstawowe parametry urządzenia przedstawia tabela 1.

Podstawowe parametry stacjilutowniczej Hot Air JBC-JNASE-2A

Moc stacji wynosi 70W i jest w zupełności wystarczająca do prac do których urządzenie jest przeznaczone. Zakres temperatury rozciąga się od 150°C do  450°C; pozwala to na efektywną pracę zarówno z lutowiem bezołowiowym, jak i tym z dodatkiem ołowiu. Dokładny opis i parametry znajdziemy w dołączonej do tego artykułu instrukcji. 

Stacja przewidziana jest do pracy z elementami w naprawdę małych obudowach, co przekłada się na jej wyposażenie. W komplecie otrzymujemy bardzo “filigranową” lutownicę przedstawioną na Ilustracji 2.

Stacja lutownicza Hot Ait JBC-JNASE-2A

Poza możliwością wygodnego ogrzewania bardzo małych powierzchni odpowiadających rozmiarom elementów, dodatkowo jest ona bardzo lekka (masa tej lutownicy to 0,31 kilograma), co ułatwia precyzyjne manewrowanie i zmniejsza zmęczenie związane z długą pracą. W ofercie producenta znajdziemy wymienne dysze zarówno proste, jak i wygięte.

Drugim elementem ułatwiającym pracę z malutkimi elementami SMD jest dołączany do zestawu chwytak podciśnieniowy przedstawiony na Ilustracji 3.

Chwytak podciśnieniowy T-260

W ofercie producenta znajdziemy różne rodzaje “igieł” i “końcówek” pozwalających dopasować go do rodzaju prac, geometrii układu i przyzwyczajeń użytkownika.

Jest to wysokiej klasy narzędzie przeznaczone do zastosowań zawodowych. Producent jest tak pewny jakości swoich produktów, że zachęca do skorzystania z bezpłatnego, 30-dniowego wypożyczenia urządzenia i wypróbowania go.

Wideo
Do pobrania
Download icon Instrukcja stacji rozlutowującej z odsysaczem JBC CS-2F
Firma: Transfer Multisort Elektronik (TME)
Tematyka materiału: Stacja rozlutowująca z odsysaczem JBC CS-2F
AUTOR
Źródło
www.tme.eu
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"