Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Stacja rozlutowująca JBC CP-2F z oferty TME

Article Image
W ofercie TME możemy znaleźć duży asortyment sprzętu przeznaczonego do szeroko rozumianych prac lutowniczych. W ofercie znajdziemy między innymi produkty hiszpańskiej firmy JBC, a wśród nich stacje służące do rozlutowywania.

Firma JBC posiada ponad 90-letnie doświadczenie w produkcji sprzętu lutowniczego, w wyniku którego stworzyła wiele innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Produkty JBC obejmują m.in.:

  • lutownice,
  • stacje lutownicze,
  • stacje rozlutowujące i serwisowe,
  • systemy modułowe,
  • akcesoria lutownicze.

Dobrym przykładem stacji rozlutowujących tego producenta jest urządzenie przedstawione na Ilustracji 1.

Stacja rozlutowująca JBC-CP-2QF

Tak naprawdę, to o tym, czy jest to stacja lutująca, czy rozlutowująca decydują zastosowane narzędzia (“kolba”). W tym modelu urządzenia, stacja wyposażona jest w mikroszczypce grzejne AM120 (AM od Adjustable Micro Tweezers, czyli regulowane mikroszczypce) przedstawione na Ilustracji 2.

Szczypce grzejne AM 120

Szczypce te są złożone z dwóch typowych grotów umocowanych na uchwycie pozwalającym na wygodne posługiwanie się nimi w roli “grzejnego chwytaka”. Sposób pracy przedstawia przygotowany przez producenta film. Po prostu chwytamy, czekamy chwilkę aż cyna ulegnie roztopieniu i spokojnie unosimy element z płytki PCB. Bez potrzeby stosowania “magicznych sposobów” z podkładaniem żyletki, czekaniem aż nagrzeje się cały element, odpychania ani innych improwizowanych metod. 

Abstrahując od specyficznej “końcówki roboczej”, jest to nowoczesna, profesjonalna, sterowana cyfrowo stacja lutownicza. Podstawowe parametry przedstawia tabela 1.

Podstawowe parametry stacji rozlutowującej JBC CP-2F

Szczegółowe parametry, wraz z dokładnym opisem bogatej funkcjonalności i sposobu użytkowania można znaleźć w dołączonej do tego artykułu instrukcji producenta. Jest to ze wszech miar interesujące urządzenie wyposażone w funkcjonalności “z wysokiej półki” zastosowań profesjonalnych.

Wideo
Do pobrania
Download icon Instrukcja stacji rozlutowującej JBC CP-2F
Firma: Transfer Multisort Elektronik (TME)
Tematyka materiału: Stacja rozlutowująca JBC CP-2F ze szczypcami grzejnymi AM 120
AUTOR
Źródło
www.tme.eu
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"