Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Kolbowa stacja lutownicza JBC CD-2SQF z oferty TME

Article Image
JBC Tools jest uznanym europejskim producentem sprzętu lutowniczego przeznaczonego do użycia w zastosowaniach wymagających dokładności i niezawodności. Wskazywane przez producenta obszary zastosowań to serwisowanie precyzyjnych urządzeń elektronicznych, linie produkcyjne, uczelnie i laboratoria badawcze.

Dobrym przykładem profesjonalnej stacji z lutownicą kolbową z asortymentu tego producenta jest przedstawiona na Ilustracji 1 stacja lutownicza CD-2SQF.

Kolbowa stacja lutownicza JBC CD-2SQF

Jest to wersja dedykowana do pracy z drobnymi elementami przewlekanymi oraz SMD. Wyposażona jest w ergonomiczną, bardzo lekką lutownicę kolbową JBC-T245-A (jej masa nie przekracza 115g) umożliwiającą  komfortową pracę przez wiele godzin.

Jest to nowoczesne, w pełni cyfrowo sterowane urządzenie przeznaczone do zastosowań profesjonalnych. Główne parametry przedstawia tabela 1.

Parametry stacji lutowniczej JBC-CD-2SQF

Ze względu na planowany sposób pracy (małe elementy przewlekane i SMD) lutownica dysponuje mocą “tylko” 40 W. Jest to wartość zapewniająca bardzo wysoki komfort pracy i wpisująca się w trend dbania o rozsądne gospodarowanie energią. Dostępny zakres temperatur rozciąga się od 90°C do 450°C, czyli pozwala na pracę zarówno z lutowiem bezołowiowym, jak i tym z dodatkiem ołowiu. Pełną listę parametrów znajdziemy w dołączonej do tego artykułu instrukcji. 

Warto obejrzeć przygotowany przez producenta film. Zaprezentowana jest w nim praca z tą stacją, w tym sposób korzystania z systemu wymiany grota. System pozwala na wymianę grota jedną ręką bez potrzeby jego studzenia. Urządzenie posiada także czyścik grotów zabezpieczony przez “rozchlapywaniem” cyny, przyłącze do systemu odciąganiu oparów, układ “usypiania” przedłużający żywotność grotów, no i oczywiście interfejs dla komputera (USB). Producent udostępnia aplikację pozwalającą na monitorowanie pracy wielu takich urządzeń pracujących jednocześnie na przykład w pracowni, czy sali dydaktycznej.

Jest to wysokiej klasy narzędzie, wyposażone w wiele typowych dla tej klasy urządzeń udogodnień. Na pewno sprawdzi się w zastosowaniach zawodowych. W hobbystycznych też się sprawdzi, choć czy hobbysta wykorzysta w pełni jego możliwości?

Wideo
Do pobrania
Download icon Instrukcja stacji lutowniczej JBC CD-2SQF
Firma: Transfer Multisort Elektronik (TME)
Tematyka materiału: Profesjonalna stacja kolbowa do elementów SMD
AUTOR
Źródło
www.tme.eu
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"