Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Robocza mata ochronna ESD z oferty TME

Article Image
Elementy służące zapobieganiu wyładowaniom elektrostatycznym, należą do podstawowego wyposażenia profesjonalnych stanowisk branży elektronicznej. Ochrona ESD (od ang. electrostatic discharge) zapobiega uszkodzeniom układów elektronicznych powodowanym przez ładunki elektrostatyczne gromadzące się w ich otoczeniu.

W ofercie TME możemy znaleźć bardzo szeroki wybór artykułów służących ochronie z zakresu ESD. Asortyment obejmuje nawet krzesła ESD. Pozwolą one zabezpieczyć zarówno hale montażową, jak i warsztacik hobbysty. Dla elektronika pracującego w dowolnym z tych obszarów niezbędnym elementem wyposażenia z zakresu ochrony ESD jest mata ochronna. Stanowi ona jego rzeczywiste miejsce pracy. Można ją znaleźć zarówno na blacie roboczym w laboratorium, jak i na przysłowiowym kuchennym stole hobbysty. 

Opisywana mata jest przedstawiona na ilustracji 1.

Mata ochronna ESD

Jest to wykonana z gumy neoprenowej mata ochronna ESD służąca do zabezpieczenia stanowisk do lutowania. Zapobiega ona elektryzowaniu się powierzchni roboczej, a dodatkowo jest odporna na temperatury występujące przy lutowaniu układów elektronicznych. Do połączenia z (ewentualną) instalacją uziemiającą służy standardowy w tych zastosowaniach męski zatrzask uziemiający 10 mm. Mata spełnia wymagania normy PN-EN ISO 61340-5-1 dotyczącej ochrony przyrządów elektronicznych przed elektrycznością statyczną.

Zastosowany neopren zapewnia odporność na bardzo liczne chemikalia, oleje, ogień i ozon. Poza tym dzięki swojej “gumowatości” zapewnie brak slizgania się i uciekania elementów położonych na blacie (-: . W materiałach dodatkowych do tego artykułu znajdziemy kartę katalogową oraz certyfikat badań parametrów elektrycznych potwierdzających zgodność maty z wymaganiami normy PN-EN ISO 61340-5-1. 

Do pobrania
Download icon Certyfikat produktu Download icon Karta katalogowa w języku polskim Download icon Karta katalogowa w języku angielskim
Firma: Transfer Multisort Elektronik (TME)
Tematyka materiału: Maty zabezpieczająca ESD odporne na lutowanie
AUTOR
Źródło
www.tme.eu
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"