Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Stacje lutownicze lutownicze hot-air ATTEN w ofercie TME

Article Image
W dzisiejszych czasach coraz mniejszych układów stacje do lutowania gorącym powietrzem (ang. Hot Air) stają się podstawowym wyposażeniem nawet hobbystów. W ofercie firmy TME znajdziemy tego typu stacje firmy ATTEN.

Marka ATTEN, której importerem jest firma TME, to jeden z wiodących chińskich producentów urządzeń oraz akcesoriów lutowniczych. W ofercie TME znaleźć bardzo szeroki asortyment produktów tej firmy, przeznaczonych zarówno dla odbiorcy zawodowo zajmującego się elektroniką, jak i dla hobbystów, wśród nich także stacje Hot Air. 

Podstawowy model “dla każdego” to przedstawiona na ilustracji tytułowej stacja ST-8800D. Posiada napędzany przez bezszczotkowy silnik umieszczony w kolbie nawiew oraz niezależny od chłodzenia rączki powietrzem przy wyłączonej grzałce, system chłodzenia wydmuchiwanego powietrza, który przy pewnych pracach jest niezwykle przydatny. Temperatura nastawiana jest za pomocą przycisków oraz wyświetlacza LCD, podczas gdy wielkością przepływu powietrza steruje potencjometr.

Stacja lutownicza ATTEN ST-8800D

Maksymalna moc tej stacji to 800 W, co pozwala na osiągnięcie temperatury nawet 500°C (minimum 100°C) przy przepływie 120 litrów powietrza na minutę (regulacja pozwala na zmniejszenie przepływu do 30 l/min.). W zestawie z produktem znajdziemy 4 dysze – w ofercie TME znalazły się też dodatkowe dysze, które ułatwią pracę np. przy rozlutowywaniu elementów SMD. Dodatkową funkcją stacji jest możliwość zablokowania jej nastawy, a także szybki dostęp do 3 programowalnych temperatur. Podstawowe parametry użytkowe tej stacji zebrano w tabeli 1.

Podstawowe parametry lutownicy ATTEN ST-8800D

Szczegółową dokumentację znajdziemy w dołączonej do artykułu karcie katalogowej, ale warto także zapoznać się z przygotowanym przez producenta filmem prezentującym możliwości tego urządzenia.

Dla trochę bardziej wymagającego użytkownika odpowiedni może być zbliżony model ST-862D przedstawiony na ilustracji 1.

Stacja lutownicza ATTEN ST-862D

W przypadku tej stacji mamy do dyspozycji moc 1000 W i bardzo podobny zestaw funkcji , jednak jest jedna istotna różnica w warstwie mechanicznej urządzenia. W tym modelu pompa została zainstalowana w bazie, co zmniejsza ciężar kolby podnosząc wygodę użytkowania. Cyfrowa regulacja temperatury oraz mikrokontroler monitorujący stan urządzenia czyni je dobrym rozwiązaniem dla laboratoriów, serwisów i innych miejsc, gdzie stacja będzie poddawana stałej eksploatacji. Podstawowe parametry zebrano w tabeli 2.

Podstawowe parametry lutownicy ATTEN ST-862D

Szczegółowy opis znajdziemy w dołączonej do artykułu karcie katalogowej oraz w przygotowanym przez producenta filmie.

Ciekawym dodatkiem jest możliwość ustawienia hasła które zabezpieczy przed niepowołanymi użytkownikami; w epoce “open space-ów” w miejscach pracy może się to przydać (-: .

Do pobrania
Download icon Karta katalogowa stacji ST-8800D Download icon Karta katalogowa stacji ST-862D
Firma: Transfer Multisort Elektronik (TME)
Tematyka materiału: Stacje lutownicze Hot Air
AUTOR
Źródło
www.tme.eu
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"