Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Wspierający technikę pozycjonowania RTK moduł RAB4 produkcji Rutronik

Article Image
Precyzyjne pozycjonowanie obiektów staje się coraz ważniejsze w wielu przypadkach i zastosowaniach. Jest to zasługa m.in. techniki pozycjonowania RTK (po ang. Real Time Kinematics), która zaczyna sprawdzać się m.in w dronach, maszynach rolniczych bądź pojazdach autonomicznych. Mając na względzie dokładność pozycjonowania około 1-2 cm, którą zapewnia technika pozycjonowania RTK, oraz rosnącą jej popularność, firma Rutronik opracowała kompaktowy moduł RAB4, który pozwala konstruować aplikacje pozycjonowania RTK w nadzwyczaj szybki sposób.

To, co mozna odnaleźć w module pozycjonowania RAB4, to w szczególności układ UM980, od firmy Unicore Communications, który cechuje spora szybkość działania i obsługa wszystkich częstotliwości pozycjowania satelitarnego (GNSS). To właśnie za sprawą tegoż układu można niezawodnie realizować technikę pozycjonowania RTK, jak też zastosowano układ oznaczony symbolem LE910C1WX03T037100, który odpowiada za łączność 4G/LTE i jest wytwarzany za sprawą Telit Cinterion. Tego rodzaju kombinacja układów na module pozycjonowania RAB4 w pełni umożliwia obiektywną weryfikację wyników pozycjonowania - bez potrzeby korzystania z zestawów rozwojowych innych dostawców. Do opisywanego modułu dołączono kartę SIM w części przedpłaconą, dzięki czemu dane korekcyjne NTRIP mogą być pobierane z internetu w razie potrzeby. Oprócz tego nie jest konieczne posiadanie własnej stacji referencyjnej i są też, w rzeczy samej, przewidziane 2 złącza typu Arduino, które pozwalają na podłączanie modułu do popularnych zestawów uruchomieniowych.

Opis podzespołów modułu pozycjonowania RAB4

Jak wyjaśnia dyrektor ds. zarządzania innowacjami w firmie Rutronik, Stephan Menze:

"Technika pozycjonowania RTK nie jest wcale nową technologią i jest używana od dłuższego już czasu. Jednak do tej pory była ona bardzo droga. W chwili obecnej dostępne są tańsze, jak też bardziej wydajne moduły, które obsługują technikę pozycjonowania RTK. To sprawia, że, w praktyce, wspomniana technika oraz jej zalety stały się niezwykle interesujące, kiedy mowa o zastosowaniach. Dzięki najnowszemu modułowi pozycjonowania RAB4, oferujemy doskonałe rozwiązanie sprzętowe do szybkiego i ekonomicznego testowania techniki pozycjowania RTK w różnych zastosowaniach."

Więcej informacji pod adresem: rutronik.com

Pan Stephan Menze - dyrektor ds. zarządzania innowacjami w firmie Rutronik
Wideo
Firma: Rutronik
Tematyka materiału: 4G, LTE, RAB4, RTK, Rutronik, UM980
AUTOR
Źródło
rutronik.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"