Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Przeznaczony do komunikacji satelitarnej moduł CC660D-LS firmy Quectel Wireless Solutions

Article Image
Moduł CC660D-LS oferuje niezawodną obsługę komunikacji satelitarnej w zakresach 23, L i S. Wspiera połączenia IoT-NTN i funkcję SMS SOS do powiadamiania o różnych sytuacjach awaryjnych. Gwarantowana jest też współpraca CC660D-LS z usługami w sieciach: IP i Non-IP.

Opracowany przez Quectel Wireless Solutions moduł CC660D-LS charakteryzuje niski pobór mocy dzięki trybom oszczędzania energii. Tryby te obejmują działanie: w odbiorze nieciągłym (DRX) oraz rozszerzonym odbiorze nieciagłym (eDRX). Opisywany moduł stosuje wbudowane protokoły usług internetowych, zapewniając łączność satelitarną o niskich opóźnieniach przy pośrednictwie interfejsu komunikacyjnego UART. Przewidziano kompleksową obsługę zbioru instrukcji: Quectel Enhanced AT Commands oraz kart: SIM i eSIM. Wymiary modułu CC660D-LS to: 17,7×15,8×2 mm. Moduł jest nadzwyczaj wszechstronny i może być wykorzystywany do branż, które mają trudności z utrzymaniem łączności, ze względu na dość odległe lokalizacje. Dobrze nadaje się również do zastosowań w sektorze transportu, umożliwiając śledzenie np.: pojazdów, podwozi i kontenerów. Dodatkowo moduł CC660D-LS może mieć zastosowania do zapewniania łączności statkom i bojom morskim.

Logo firmy Quectel Wireless Solutions

Jak wyjaśnia prezes firmy Quectel Wireless Solutions, Norbert Muhrer:

"Cieszymy się z opracowania modułu komunikacji satelitarnej CC660D-LS, który to zapewnia globalne zasięgi szerokiej gamie urządzeń. Moduł ten obsługuje choćby połączenia IoT-NTN, umożliwiając wydajną komunikację danych dla aplikacji o małej przepustowości (...). Możemy być radzi z niskiego poboru mocy przez moduł CC660D-LS i jego zdolności do obsługi tych, a tych rozwiązań, niezależnie od ich lokalizacji."

Więcej informacji pod adresami: link 1 i link 2

Pan Norbert Muhrer - prezes firmy Quectel Wireless Solutions
Wideo
Do pobrania
Download icon Katalog modułów i anten Quectel Wireless Solutions
Firma: Quectel Wireless Solutions
Tematyka materiału: CC660D-LS, interfejs UART, komunikacja satelitarna, Norbert Muhrer, Quectel Wireless Solutions, SIM
AUTOR
Źródło
quectel.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"