Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Przezroczysta antena macierzowa AoD (Antenna on Display) firmy Kreemo pracująca w zakresie częstotliwości 5G

Article Image
Jest to pierwsze na świecie rozwiązanie, które zapewnia dookólny odbiór i nadawanie po montażu na dotykowym wyświetlaczu urządzenia (szczególnie jeśli to smartwatch, smartfon bądź tablet). Polaryzacja pozioma (H) oraz pionowa (V) jest w te rozwiązanie wliczona.

Dzięki integracji z ekranami OLED i LCD istnieje możliwość wykorzystania dotychczas zajmowanego w urządzeniach miejsca. Wszystko to przy pracy w pasmach: n257/n261, n258 i n260, które dotyczą standardu 5G. Zdaniem wiceprezesa firmy Kreemo, Jun-ho Parka:

„(…) technologia antenowa (…) z dookólną wiązką sygnałową zapewnia użytkownikom wydajne, stabilne połączenia, zapewniając realistyczne usługi oraz rozwój rynku metaverse”.

Wspomniana antena umożliwia odbieranie i wysyłanie różnych sygnałów, choć przy transmisji dużej ilości danych mogą nastąpić zakłócenia (w szczególności, gdy urządzenia jest trzymane w ręku lub umieszczono je w podstawce). Za jej produkcję odpowiada przedsiębiorstwo Dongwoo-Fine Chem (partner firmy Kreemo). Poniżej prezentacja AoD - oczekuje się, że antena ta stanie się uniwersalnym punktem odniesienia dla prężnie rozwijającego się rynku metaverse (stąd mowa o zastosowaniach obejmujących urządzenia AR/VR i rozmowach Kreemo z 4 dużymi firmami w Ameryce Północnej w celu rozwoju oraz współpracy nad nowymi produktami, w tym przywołaną anteną, która jest bliska komercjalizacji).

Jest to skalowalny wynalazek o dużym potencjale wykorzystania.

Istota AoD (pojedynczy, niewidzialny element anteny)
Wideo
Firma:
Tematyka materiału: anteny, AoD, Antenna on Display, Jun-ho-Park, Kreemo, metaverse
AUTOR
Źródło
kreemo.io
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"