Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Uniwersalna przejściówka microUSB-UART firmy 8086 Consultancy o niskim współczynniku straty danych

Article Image
Choć tego rodzaju modułów istnieje wiele, to tylko powyższy jest solidnie wykonany. W szczególności żeńskie gniazdo o 6 wyprowadzeniach jest tego potwierdzeniem.

Napięcie zasilania 5 V w zupełności starcza do właściwej pracy przejściówki. Część ta współpracuje z obecnymi na rynku zestawami. Za jej obsługę odpowiada układ HT42B534-2 firmy Holtek osadzony na płytce w kolorze niebieskim.

Przejściówka microUSB-UART firmy 8086 Consultancy

Produkt nie wymaga instalacji sterowników (jest to wyrób plug and play) - można go stosować z systemami operacyjnymi Windows, Linux i Mac OS. Rozstaw jego wyjść to 0,1” (2,54 mm). Współczynnik straty danych nim przesyłanych (ang. miss rate) nie przekracza 1% (patrz tabelka niżej).

Adapter łatwo w bezpośredni sposób podłączać. Jego gniazdo jest usuwalne (należy je tylko wylutować). Duża grubość utrudnia przełamanie elementu. Mieści się on w dłoniach i kieszeniach ubrań. Platformy: Arduino i Raspberry Pi są przez niego wspierane.

Jego cena wynosi 5 dolarów brutto (stan na dzień 9.11.2021 r.).

Przejściówka microUSB-UART firmy 8086 Consultancy

Moduł jest oferowany bez kabla USB oraz przewodów połączeniowych (te należy posiąść oddzielnie). Można zawsze na nim polegać. Jest to doskonała alternatywa dla adapterów z mostkami firmy FTDI. Zastosowania przejściówki są uniwersalne - różne aplikacje są jej dedykowane.

Galeria
DATA SHEET
Do pobrania
Download icon Dokumentacja układu HT42B534-2 firmy Holtek
Firma:
Tematyka materiału: 8086 Consultancy, Holtek, FTDI, HT42B534-2, interfejs UART, microUSB, miss rate, RX, TX, USB, Windows
AUTOR
Źródło
www.8086.net
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"