Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Działająca w zakresie podczerwieni (IR) impulsowa dioda laserowa SPL PL90AT03 firmy ams OSRAM

Article Image
Generowana przez impulsową diodę laserową wiązka promieniowania podczerwonego odznacza się: nominalną długością fali 905 nm oraz widmową szerokością pasma: 5-7 nm. Równoległa rozbieżność tej wiązki stanowi kąty: 9-12°. W wypadku prostopadłego odpowiednika przytoczonego parametru jest to wartość: 25°. Za precyzyjną generację wiązki odpowiada apertura laserowa o wymiarach: 200×10 µm.

Przewidziana na wartości temperatury pracy: od -40 do 85°C, impulsowa dioda laserowa SPL PL90AT03 składa się z trzech ułożonych pionowo emiterów w pojedynczej matrycy laserowej wewnątrz plastikowej obudowy. Takie rozwiązanie prowadzi do uzyskania m.in. średniej mocy optycznej 75 W. Jest to osiągane przy prądzie przewodzenia: 25 A. Jego maksymalna wartość to 40 A. Impulsowa dioda laserowa SPL PL90AT03 może generować sobą impulsy laserowe o długości: 1-100 ns, przy współczynniku wypełnienia blisko 0,1 %. Temperatutory współczynnik długości fali nie przekracza 0,28 nm/K. Temperatury współczynnik mocy optycznej sięga -0,4 %/K. Nominalne napięcie zasilania SPL PL90AT03 stanowi wartość 9 V. Opracowana dioda w istocie nadaje się do zastosowań związanych z pomiarem odległości. Wysoka sprawność SPL PL90AT03 umożliwia tworzenie precyzyjnych optycznych czujników 3D oraz wielu systemów jednoczesnej lokalizacji i mapowania (SLAM).

Logo firmy ams OSRAM

Jak wyjaśnia menadżer ds. laserów przemysłowych w firmie ams OSRAM, Jouni Riihimäki:

"Stale rozwijane porttfolio ams OSRAM, które uwzględnia lasery emitujące promieniowanie podczerwone (IR) stanowi nową opcję dla klientów, którzy potrzebują dość tanich rozwiązań. Opracowana dioda laserowa charakteryzuje się wąską aperturą i wysoką mocą optyczną (...), jak również radialną plastikową obudową, która jest idealna do wielkoseryjnych zastosowań".

Więcej informacji pod adresami:link 1 i link 2 oraz na dokumentacji pod zdjęciem.

Pan Jouni Riihimäki- menadżer ds. laserów przemysłowych w firmie ams OSRAM
DATA SHEET
Wideo
Do pobrania
Download icon Dokumentacja SPL PL90AT03
Firma: ams OSRAM
Tematyka materiału: ams OSRAM, diody półprzewodnikowe, impulsy laserowe, Jouni Riihimaeki, LIDAR, SPL PL90AT03
AUTOR
Źródło
ams-osram.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"