Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Komputer diagnostyczny OBD2 produkcji SiMS

Article Image
Te niewielkich rozmiarów, podręczne urządzenie diagnostyczne przeznaczone jest dla nowoczesnych pojazdów transportu publicznego, tzn. dla autobusów, trolejbusów czy tramwajów. Dzięki komputerowi diagnostycznemu OBD2 istnieje możliwość prezencji obsłudze pojazdu informacji o wykrytych usterkach przy zastosowaniu niezawodnego w działaniu interfejsu CAN, poprzez który z OBD2 komunikują się podzespoły pojazdu.

Kluczowymi zadaniami komputera diagnostycznego OBD2 są: przechwytywanie informacji w zakresie usterek, dekodowanie ich do postaci zrozumiałej dla użytkownika (m.in. kierującego, albo serwisanta), przedstawienie w czytelny i jednoznaczny sposób na wyświetlaczu, a także, co istotne, zapisywanie informacji do pliku rejestru na potrzeby późniejszej analizy. Dostępne są 2 albo 4 interfejsy CAN, razem z przejrzystym wyświetlaczem graficznym oraz wygodną w obsłudze klawiaturą. Rejestrowane są ważne z punktu widzenia trwałości i bezpieczeństwa w pojeździe takie parametry jak: zużycie paliwa, temperatura silnika i skrzyni biegów, szybkość pracy silnika (jego obroty), prędkość jazdy, dynamika jazdy i pobór mocy (tylko dla trolejbusu, albo tramwaju).

Logo firmy SiMS

Gromadzone przez komputer diagnostyczny OBD2 informacje mogą posłużyć do szerokiej na dobrą sprawę poprawy funkcjonowania taboru w przedsiębiorstwach transportowych, jak też mogą okazać się przydatne już podczas prac serwisowych. Opisywany komputer umożliwia, z łatwością, także sterowanie np. bramkami liczącymi pasażerów, systemami monitoringu oraz odbiornikami GPS. Większość parametrów konfigurujących pracę OBD2 uwzględniona jest w danych, które wgrywa się do wewnętrznej pamięci urządzenia. Są to w szczególności: zakres rejestracji parametrów pojazdu, dane o kodach i opisy usterek zgłaszanych przez podzespoły komunikujące się z użyciem magistrali CAN, języki menu i danych oraz zestaw czcionek, czyli fonty. Programowanie, jak również pobieranie plików rejestrów może odbywać się zdalnie, za pomocą: radiomodemu, modemu Bluetooth bądź modemu GSM/GPRS/UMTS, co zapewnia, w rzeczy samej, zcentralizowaną metodę kontroli taboru przedsiębiorstwa transportowego.

Więcej informacji tutaj oraz na poniższym dokumencie.

DATA SHEET
Wideo
Do pobrania
Download icon Karta katalogowa OBD2
Firma: SiMS
Tematyka materiału: CAN, diagnostyka pojazów, komputery diagnostyczne, komunikacja miejska, OBD2, SiMS
AUTOR
Źródło
sims.pl
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"