Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Karta microSD KINGSTON z oferty firmy Glyn

Article Image
W ofercie firmy Glyn znajdziemy wysokiej klasy kartę pamięci o pojemności 512 GB w formacie microSD produkowaną przez firmę KINGSTON.

Dzisiejsze czasy cechuje nie tylko potężny wzrost ilości przesyłanych danych, lecz także towarzyszący mu wzrost zapotrzebowania na przestrzeń do ich szybkiego magazynowania. Kolokwializując, potrzebne są małe, szybkie układy pamięci o dużych pojemnościach. Na przeciw takim potrzebom wychodzi firma KINGSTON oferując karty microSD z serii “Canvas Go! Plus”. Są to nośniki dedykowane do zastosowań fotograficznych; producent określa zakres zastosowań tej rodziny jako: “…do lustrzanek cyfrowych, aparatów bezlusterkowych i filmów wideo 4K”. Nasza bohaterka to karta o pojemności 512 GB przedstawiona na rysunku 1.

Karta microSD KINGSTON Canvas Go! Plus o pojemności 512 GB

Zalecane obszary zastosowań znajdują uzasadnienie w oferowanych parametrach użytkowych, które zebrano w tabeli 1.

Parametry kart micro SD z serii KINGSTON Canvas Go! Plus

Do robienia zdjęć seryjnych i filmów, zwłaszcza w rozdzielczości 4K, kluczowym parametrem jest prędkość zapisu i odczytu danych. Dla naszej karty wartości tych  prędkości to :

  • odczyt do 170 MB/s,
  • zapis do 90 MB/s.

To są potężne wartości. Dużo bardziej interesująca jest jednak ta mniejsza wartość, czyli prędkość zapisu ????. Wynika to ze sposobu użytkowania takiej karty. Zazwyczaj chcemy  szybko zapisać materiał o wysokiej rozdzielczości, “złapać moment” gdy kolor świtu jest piękny i niepowtarzalny. Fakt, że odczyt tych danych z nośnika zajmie trochę więcej czasu nie ma znaczenia. To dlatego nowe standardy opisujące klasę klasę prędkości wideo (Video Speed Class) oparto właśnie na prędkościach zapisu. Karty przeznaczone do zastosowań wideo nie są opisywane przy użyciu używanych od dawna klas szybkości 2, 4, 6, 10. Są one opisywane są przy użyciu klas “V” (od słowa “Video”).

  • V6: minimalna szybkość zapisu 6 MB/s,
  • V10: minimalna szybkość zapisu 10 MB/s,
  • V30:  minimalna szybkość zapisu 30 MB/s,
  • V60: minimalna szybkość zapisu 60 MB/s,
  • V90: minimalna szybkość zapisu 90 MB/s.

Opisywana karta spełnia wymogi klasy “V60”, pozwala na wygodną pracę z materiałem wideo o rozdzielczości 4K. 

Jest to nowoczesna karta pamięci o dużej pojemności i bardzo dużej prędkości zapisu danych. Dodatkowym atutem jest wieczna gwarancja producenta. Z pewnością zadowoleni z niej będą zarówno fany fotografii, jak i poszukiwacze przygód korzystający z kamer do utrwalania dynamicznych wydarzeń.

Firma: GLYN Poland
Tematyka materiału: Karta microSD do zastosowań video
AUTOR
Źródło
www.glyn.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"