Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Najnowszy nabytek Politechniki Warszawskiej (PW): innowacyjna platforma do syntezy materiałów 2D i ich heterostruktur

Article Image
Platforma będzie wyjątkowym w skali Europy rozwiązaniem przeznaczonym do badań materiałów dwuwymiarowych oraz związanych z nimi aplikacji. Nowa platforma może, już niedługo, stać się podstawą nowej technologii dla przyszłości elektroniki w Polsce.

O to, aby nowa platforma została w pełni wykorzystana, zadbają naukowcy z Wydziału Fizyki PW, którzy wiedzą jak postępować z materiałami 2D i jak produkować z nich nanourządzenia elektroniczne. Rozwiązanie pozwoli na rozwój oraz pogłębianie prac nad najnowocześniejszą obecnie na świecie technologią produkcji materiałów o strukturze dwuwymiarowej. Poszerzy to współpracę z partnerami i umożliwi pozyskanie nowych jak również pomoże w kształceniu wybitnych specjalistów. Nowa platforma będzie centralnym elementem powstającego wokół Politechniki Warszawskiej (PW), a także Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii (CEZAMAT) hubu technologicznego, który będzie najważniejszą przestrzenią do poszerzania współpracy z najnowocześniejszymi polskimi firmami technologicznymi.

Więcej informacji pod adresem: pw.edu.pl

Firma: Politechnika Warszawska (PW)
Tematyka materiału: Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii, CEZAMAT, materiały dwuwymiarowe, nanoelektronika, Politechnika Warszawska, PW
AUTOR
Źródło
pw.edu.pl
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"