Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Płyta deweloperska z Wi-Fi z oferty firmy Gamma zgodna z Arduino

Article Image
W coraz większej ilości zastosowań łączność Wi-Fi staje się koniecznością. Często nawet bardzo prosty układ oparty o ośmiobitowy mikrokontroler naprawdę wymaga możliwości komunikowania się ze światem w ten sposób.

W ofercie firmy Gamma możemy znaleźć interesujący zestaw deweloperski WizFi250-EVB przeznaczony do eksperymentów dotyczących komunikacji układów mikrokontrolerowych ze światem przy użyciu sieci Wi-Fi. Zestaw ten w całej okazałości jest przedstawiony na Ilustracji 1.

Płytka WizFi250-EVB z modułem WizFi250

Na ilustracji przedstawiona jest płytka deweloperska (WizFi250-EVB) już “obdsadzona” modułem Wi-Fi (WizFi250) Jest to kompletny system, który z jednej strony potrafi komunikować się z naszym urządzeniem (“hostem”) przez typowo mikrokontrolerowe interfejsy (UART i SPI), a z drugiej jest pełnoprawnym, zgodnym z odpowiednimi standardami elementem w bezprzewodowej (Wi-Fi) sieci Ethernet. Schemat całości przedstawia Ilustracja 2.

Schemat zestawu

Płytka deweloperska w tym przypadku poza realizację zalecanego schematu aplikacyjnego układu WizFi250 przedstawionego na Ilustracji 3, zapewnia także odpowiednią formę geometryczną całości.

Schemat aplikacyjny modułu WizFi250

Wspomniana forma geometryczna widoczna na Ilustracji 1, Ilustracji 2 i troszeczkę na Ilustracji 3 (-: jest istotną wartością w sensie elektronicznym; zapewnia zgodność z Arduino UNO. Zdecydowania ułatwia to rozpoczęcia przygody z tym modułem początkującemu elektronikowi umożliwiając zrealizowanie projektu nawet bez używania lutownicy. 

Podstawowe funkcjonalności takiego zestawu to:

  • kompatybilność z Arduino,
  • łączność na pojedynczym paśmie 2,4 GHz IEEE802.11b/g/n Wi-Fi,
  • wbudowany wzmacniacz RF (nie jest wymagana kalibracja anteny),
  • pamięć flash 1 MB,
  • pamięć SRAM 128 kB, 
  • pamięć serial flash 1 MB,
  • komunikacja z układem przez interfejsy UART i SPI,
  • możliwość pracy jako AP,
  • implementacja OTA (ang. Over the Air F/W Upgrading, czyli możliwość uaktualniania firmware-u zdalnie przez sieć Internet)),
  • praca w technologii Wi-Fi Direct (czyli bezpośrednia łączność bezprzewodowa pomiędzy dwoma urządzeniami, bez korzystania z infrastruktury sieciowej).

Korzystając z bogatych zasobów Internetu, w tym tych udostępnianych przez producenta ten zestaw pozwoli nam zrealizować bardzo ciekawe projekty.

Firma: Gamma Sp. z o.o.
Tematyka materiału: Płyta ewaluacyjna do modułu Wi-Fi w formacie shieldu Arduino
AUTOR
Źródło
gamma.pl
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"