Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Zgodny z USB4 v2 i DisplayPort 2.1 następca standardu Thunderbolt 4

Article Image
Rozwijany przez firmę Intel standard Thunderbolt ma zaoferować przepustowość danych na poziomie 80, a nawet 120 Gb/s. Jest to odpowiedź firmy na wzrastające potrzeby twórców treści i graczy.

Zapotrzebowanie twórców treści i graczy na coraz wyższą przepustowość danych wzrasta w przypadku wyświetlaczy o dużej rozdzielczości i niskich opóźnieniach czy przesyłania sporej liczby danych. Nowa wersja Thunderbolt ma zaoferować obsługę portów USB4 i DisplayPort 2.1. Będzie to rozwiązanie współpracujące z kablami o długości do 1 m - w tym celu powstała nowa technika sygnalizacji. Planowana wersja standardu będzie kompatybilna ze starszymi wydaniami standardów Thunderbolt i USB. Jej przeznaczeniami mają być zwłaszcza pamięci masowe oraz karty graficzne. Jak wyjaśnia dyrektor generalny działu "Client Connectivity" w firmie Intel, Jason Ziller:

"Firma Intel zawsze była pionierem oraz liderem branży w dziedzinie łączności przewodowej. Rozwijany przez firmę standard Thunderbolt jest dostępny np. w komputerach przenośnych (...). Jesteśmy bardzo podekscytowani tym, że możemy poprowadzić branżę do przodu dzięki następnej generacji Thunderbolt opartej na specyfikacji USB4 v2 i DisplayPort 2.1 (...)."

Więcej informacji tutaj oraz na materiałach pod zdjęciem.

Pan Jason Ziller - dyrektor generalny działu "Client Connectivity" w firmie Intel
Galeria
Wideo
Firma: Intel
Tematyka materiału: DisplayPort 2.1, Intel, Jason Ziller, przepustowość danych, Thunderbolt, USB4,
AUTOR
Źródło
intel.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"