Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Ziemniaki w służbie Wi-Fi

Article Image
Określenie sposobu rozchodzenia się fal radiowych jest niezwykle trudnym zadaniem, szczególnie przez równania różniczkowe, których rozwiązania obejmujące czas t oraz położenie x są złożone lub prawie niewyznaczalne. Co prawda dzisiejsze komputery pozwalają dojść do tych rozwiązań, ale nie zawsze są uzyskiwane wartości dokładne, co wynika z ograniczoności modeli propagacji oraz ich skończonych wielkości. W tej sytuacji pozostaje tylko jedno rozwiązanie (przedstawia je wpis poniżej).

Rozwiązaniem tym są badania eksperymentalne z zastosowaniem… ziemniaków!

Tak, z nimi, dobrze czytacie!

Znajdują one swój użytek przede wszystkim w samolotach, w których montuje się systemy Wi-Fi, by można było korzystać z „podniebnego” internetu.

Po co tak robić?

Cóż, pasażerowie mają  wpływ na propagację fal, a tym samym są oni bardzo potrzebni. Jednak nie ma do tego chętnych, a jeśli są to boją się szkodliwego wpływu fal na swój organizm. Plus koszty - w końcu każdemu trzeba za udział w badaniach zapłacić. Ot porażka - zostaje tylko imitacja człowieka! Czym? Manekinem z auta? Nie. Blokiem z żelatyny? Też nie. To pewnie ziemniakami? No właśnie nimi, gdyż jedynie one mają najbliższy ludzkiemu ciału skład chemiczny i zawartość wody, a do tego łatwo się układa „na człowieka” (patrz zdjęcie niżej) oraz są dość tanie (cena jak w dowolnym sklepie).

Stosy ziemniaków imitujące pasażerów w samolocie podczas badań rozchodzenia się fal radiowych związanych z systemami Wi-Fi

Firma Boeing coś na temat wie i od dawna w przedstawiony sposób postępuje. Nic tylko postępować jak ona - u nas ziemniaków pod dostatek, najmniej tona!

Rolnicy do dzieła - pomyślnych w tym względzie „plotów” (licencia poetica).

Niech Vj Dominion Wam o tym przypomina (wspomnienie sprzed lat).

Wideo
Firma:
Tematyka materiału: Boeing, fale radiowe, modele propagacyjne, propagacja fal radiowych, samolot pasażerski, Wi-Fi, ziemniaki
AUTOR
Źródło
eu.usatoday.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"