Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Funkcjonalny sterownik TB67H451FNG firmy Toshiba dedykowany szczotkowym silnikom prądu stałego

Article Image
Bezawaryjna obsługa stałoprądowych silników szczotkowych w każdych warunkach? Bez ryzyka ich uszkodzenia? Ależ tak - sterownik TB67H451FNG firmy Toshiba stanowi tu świetne rozwiązanie!

Już same zabezpieczenia układu zachęcają do jego użycia bez względu na zastosowanie. Przeciążenia prądowe, wysokie temperatury, spadki napięć - temu wszystkiemu on skutecznie przeciwdziała! Ba, liczba obrotów na jednostkę czasu wspomnianych na początku elementów jest w nim regulowana przebiegami PWM. A do tego występuje w nim opcja zmiany kierunku tych obrotów dzięki wbudowanemu mostkowi typu H oraz ich redukcji wraz z całkowitym wyłączeniem silników - w tym celu należy podać określone stany logiczne na dwa wejścia sterownika, do których są dołączone bramki Schmitta. Tym sposobem następuje wybór jednego z czterech trybów pracy sterownika.

Schemat blokowy TB67H451FNG

Doliczmy do tego automatyczny powrót do bieżącej pracy po zadziałaniu dowolnego zabezpieczenia bez ingerencji użytkownika - nie trzeba robić tego samemu jak w przypadku modelu TB67H450FNG stanowiącego poprzednik opisywanego układu. Dodatkowo należy wspomnieć o zastosowaniu technologii BiCD bezproblemowo integrującej ze sobą tranzystory bipolarne, CMOS i DMOS. Plus o niskorezystancyjnych tranzystorach MOSFET na wyjściach sterownika. Wreszcie zostały zakresy pracy elementu: dla napięć są to wartości 4,5-50 V, natomiast dla prądów wartości 0-3,5 A. I jeszcze obudowa HSOP o wymiarach 6×4,9 mm, dzięki której sterownik można zastosować w niewielkich rozwiązaniach. O aplikacje już nawet nie pytajmy (jest ich bowiem sporo).Tak w skrócie idzie przedstawić sterownik TB67H451FNG. Rewelacyjna to sprawa szczególnie dla niedoświadczonych osób. Drugiego takiego układu po prostu już nie ma!

Więcej informacji pod adresem: toshiba.semicon-storage.com

DATA SHEET
Wideo
Do pobrania
Download icon Dokumentacja sterownika TB67H451FNG
Firma: Toshiba
Tematyka materiału: bramka Schmitta, BiCD, MOSFET, mostek H, PWM, Toshiba
AUTOR
Źródło
https://toshiba.semicon-storage.com/eu/semiconductor/product/motor-driver-ics/brushed-dc-motor-driver-ics/detail.TB67H451FNG.html
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"