Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

PSoC 4 HVPA-144K firmy Infineon Technologies - najnowszy układ przeznaczony do systemów zarządzania akumulatorami 12 V w samochodach

Article Image
Za sprawą PSoC 4 HVPA-144K możliwe jest bezproblemowe śledzenie i zarządzanie w całości akumulatorami pojazdowymi 12 V. W tym celu wypełniający normę ISO 26262 układ integruje precyzyjne podsystemy analogowe i wysokonapięciowe, umożliwiając bezpieczne wykrywanie akumulatorów i zarządzanie nimi zwłaszcza w nowoczesnych pojazdach.

Kluczową częścią składową układu scalonego PSoC 4 HVPA-144K są podwójne przetworniki ADC typu "sigma-delta", z 4 cyfrowymi kanałami filtrowania, które pozwalają na prowadzenie precyzyjnych pomiarów stanu naładowania akumulatorów w pojazdach - razem z weryfikacją stanu ogólnego tego akumulatora. Prezentowany układ jest rozwiązaniem wyposażonym w 2 wzmacniacze o programowanym stopniu wzmocnienia, który jest samoczynnie obserwowany (kontrolowany). Za sprawą PSoC 4 HVPA-144K można, z łatwością, sprawdzać różne wartości napięć oraz prądów akumulatora z dokładnością ±0,1%. Zintegrowany transceiver zapewnia z miejsca stabilną transmisję danych z wykorzystaniem magistrali LIN, a dla potrzeb zasilania i obsługi PSoC 4 HVPA-144K starczy akumulator pojazdowy 12 V. Produkt spełnia wymagania, jak również normy, które dotyczą bezpieczeństwa funkcjonalnego ASIL-C. Jest dostępny jako układ scalony o kompaktowej obudowie 32-QFN zadanej wymiarami: 6×6 mm².

Więcej informacji pod adresami: link 1 i link 2

Wideo
Firma: Infineon Technologies
Tematyka materiału: 32-QFN, akumulatory samochodowe, Infineon Technologies, ISO 26262, LIN, PSoC 4 HVPA-144K
AUTOR
Źródło
infineon.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"