Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Dedykowany aplikacjom NB-IoT i DECT NR+ układ nRF9151 firmy Nordic Semiconductor

Article Image
Chciałoby się powiedzieć, że jest to układ scalony. Jednak to bardzo znaczący błąd. To jest tak naprawdę układ SiP (ang. System in Package) integrujący szereg oddzielnych układów scalonych. O jakich dokładnie układach scalonych mowa? Przede wszystkim o układzie SoC, układzie zarządzania mocą i układzie radiowym (obwody RF), które w sumie dają zaawansowane możliwości przetwarzania i różne funkcje bezpieczeństwa. Jest to osiągane przy całkowitej zgodności nRF9151 z klasą Power Class 5 (20 dBm), z uwzględnieniem niedużej powierzchni montażowej, tzn. wymiarów: 1,2×1,1 cm.

Dzięki zachowaniu zgodności z klasą Power Class 5 (20 dBm), istnieje możliwość stosowania układu nRF9151 do budowy energooszczędnych rozwiązań, które zasilają baterie. Nie ulega w żaden sposób wątpliwości, że układ ten wspiera środowisko programowe nRF Connect SDK o wielu użytecznych funkcjach, jak również jest kompatybilny z 2 układami: nRF9131 i nRF9161. Chodzi tutaj w szczególności o możliwość sprawnego przenoszenia projektów pomiędzy tymi układami, a układem nRF9151, bez konieczności implementacji zmian w tych projektach. Jest gwarantowana nieograniczona łączność na skalę globalną, a także pożyteczne funkcje, które tylko sprzyjają energooszczędności nRF9151. Za sprawą obsługi standardu DECT NR+ można budować aplikacje mesh, które kładą spory nacisk na: niezawodność, bezpieczne połączenia, znaczny zasięg działania i skalowalność. Jest to niespotykane wcześniej rozwiązanie, którego zastosowania obejmują: urządzenia noszone (z ang. wearables), inteligentne czujniki, a także rozwiązania IoT, których rozmiary muszą być jak najmniejsze.

Logo firmy Nordic Semiconductor

Jak klarownie przyznaje dyrektor wykonawczy działu "Strategy and Product Management" w firmie Nordic Semiconductor, Kjetil Holstad:

"Nasza decyzja o opracowaniu układu nRF9151 wynika z dogłębnego zrozumienia wymagań rynku i potrzeby ciągłej budowy nowych rozwiązań (...). Dzięki układowi nRF9151, staramy się, co by nie było, wypełnić kluczową lukę na rynku, usprawniając proces rozwoju i zmniejszając, w szczególności, pobory mocy i powierzchnię montażową. Ten kluczowy dodatek do naszego portfolio rozwiązań IoT potwierdza nasze zaangażowanie w budowę najnowocześniejszych w świecie rozwiązań (...) i nasze dążenie do bycia w czołówce wiodących producentów układów scalonych." 

Więcej informacji pod adresami: link 1 i link 2

Pan Kjetil Holstad - dyrektor wykonawczy działu "Strategy and Product Management"
w firmie Nordic Semiconductor
Wideo
Firma: Nordic Semiconductor
Tematyka materiału: DECT NR+, NB-IoT, Nordic Semiconductor, nRF9151, SiP, System in Package
AUTOR
Źródło
nordicsemi.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"