Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Moduł radiowy Cassiopeia CB410L firmy Sequans dla sieci LTE korzystających z pasma CBRS

Article Image
Wskutek obecnego rozwoju Internetu Rzeczy (IoT), w obszarze urządzeń z Nim związanych, pojawiła się potrzeba zapewnienia niezawodnej im łączności. Istniejące na rynku firmy postanowiły ją spełnić.

Jedną z nich jest firma Sequans, która opracowała moduł Cassiopeia CB410L dedykowany sieciom LTE operującym w paśmie CBRS (ang. Citizen Broadband Radio Service) na częstotliwościach od 3,55 GHz do 3,7 GHz.

Moduł ten, oparty o platformę Cassiopeia LTE, zapewnia sprawną współ-pracę wspomnianych urządzeń w ramach transmisji średniej prędkości standardu LTE Cat 4. Liczba tych urządzeń jest nieograniczona - w szczególności może być ona spora. Obudowa układu Cassiopeia CB410L umożliwia jego montaż w małych i cienkich urządzeniach oraz na nośnikach mini-PCI i M.2 NGFF. Jej typ to LCC, a wymiary to: 32 mm × 29 mm. Moduł wspiera stos protokołów LTE firmy Sequans i jest obsługiwany przez funkcjonalne oprogramowanie. Może on przy tym pracować w pasmach LTE 42 i LTE 43.

Łatwość użycia układu gwarantują sterowniki współpracujące z systemami operacyjnymi Linux, Windows, Mac OS, Android i Chrome, pozwalające optymalizować czas i koszty tworzenia systemów go zawierających. Jest to praktyczne rozwiązanie w obszarze łączności IoT sprawdzające się szczególnie w zastosowaniach wbudowanych.

Więcej informacji pod adresem: www.gateworks.com

Firma:
Tematyka materiału: CBRS, IoT, LCC, LTE Cat 4, Sequans
AUTOR
Źródło
https://www.sequans.com/products-solutions/modules/cassiopeia-cb410l-cb610l/
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"