Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Energooszczędny układ scalony nRF7002 firmy Nordic Semiconductor, który obsługuje standard Wi-Fi 6

Article Image
W układzie scalonym nRF7002 obsługa standardu Wi-Fi 6 wydarza się na 2 pasmach częstotliwości: 2,4 GHz i 5 GHz. Występuje funkcja oszczędzania energii Target Wake Time (TWT) i określone z funkcji bezpieczeństwa. Istnieje możliwość zasilania układu scalonego nRF7002 z baterii. Jest to koronny podzespół: urządzeń IoT oraz systemów bezprzewodowej komunikacji.

Wspierany przez układ scalony nRF7002 standard Wi-Fi 6 cechuje technika OFDMA. Obecne są kanały transmisji o szerokości pasma 20 MHz każdy. Zastosowano modulację 64-QAM dla pojedynczej wiązki sygnału. Uwzględniono mechanizm kolorowania BSS. Widać rozwiązania: Soft Access Point (AP), Station (STA) i Wi-Fi Direct. Wydajność przetwarzania danych wynosi: 86 Mb/s. Układ scalony nRF7002 ma 2 interfejsy: SPI i Quad SPI (QSPI). Można nimi dołączać nRF7002 do układów scalonych Nordic Semiconductor, w tym układów SoC z 2 serii: nRF52 i nRF53, a także układu scalonego nRF9160. Układ pozwala wdrażać funkcję lokalizacji po Wi-Fi. Współpraca z usługami lokalizacyjnymi nRF Cloud jest gwarantowana. Rozwijanie różnych projektów przewidzianych na układ scalony nRF7002 zapewnia środowisko programowe nRF Connect SDK. Układ może stosowany zarówno z systemami operacyjnymi Linux, jak i RTOS.

Logo firmy Nordic Semiconductor

Jak przyznaje dyrektor ds. technologii w dziale: badań, rozwoju oraz strategii, w firmie Nordic SemiconductorSvein-Egil Nielsen:

"Układ scalony nRF7002 jest świadectwem wiodącej na rynku pozycji Nordic Semiconductor w dziedzinie technologii bezprzewodowych o niskim poborze mocy. To wysoce zintegrowane, elastyczne rozwiązanie umożliwia tworzenie unikalnych rozwiązań, które obsługują standard Wi-Fi 6 (...) Wierzę, że tworzenie tych rozwiązań nigdy nie było łatwiejsze."

Więcej informacji pod adresami: link 1 i link 2

Pan Svein-Egil Nielsen - dyrektor ds. technologii w dziale badań, rozwoju i strategii
w firmie Nordic Semiconductor
Wideo
Do pobrania
Download icon Dokumentacja nRF7002
Firma: Nordic Semiconductor
Tematyka materiału: Nordic Semiconductor, nRF52, nRF53, nRF7002, Svein-Egil Nielsen, Wi-Fi 6
AUTOR
Źródło
nordicsemi.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"